| Cristina_1126 a întrebat:

Cum se aplica uleiul de ricin pe par? Se aplica si pe gene?(daca da cum?)

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Pe par se aplica in felul urmator:Cu o seara inainte sa faci baie la cap, aplici ulei de ricin pe buricul degetelor si dai la radacinile firului de par. Iar pentru gene si/sau sprancene se aplica cu o pensula veche a unui rimel terminat.Bineinteles,pensula trebuie spalata. A doua zi, faci baie normal la cap si te clatesti foarte bine, iar uleiul de pe gene si sprancene se elimina prin apa si sapun, dimineata. Bafta!

pa, pa.

5 răspunsuri:
| Foxilikkkă a răspuns:

Nu folosii ulei de ricin pe gene, este toxic si daca iti intra in ochi iti poate afecta retina.Si la un soc, se poate deplasa si poti orbii.Nu vreau sa te sperii da decat sa folosesti si sa patesti ceva, mai bine asahappy
Pe par poti folosi, dar evita sa te dai pe gene si pe fata.

| laurika_3432 a răspuns:

Buna Cristina! ca sa poti aplica uleiul de ricin pe par trebuie sa faci o masca din cate stiu eu... si-a facut si sora mea si pe langa uleiul de ricin mai iti trebuie 3 oua 3 linguri de miere si un sfert sau o jumatate din sticluta aceea de ulei de ricin. le amesteci iti dai pe parul uscat de la radacini stay 30 de min cu compozitia in cap dupa care te speli cu sampon.big grin insa pe gene nu stiu cum se aplica nu am incercat insa iti dau un documentar big grin care sper ca te va putea ajuta.big grin
ULEIUL DE RICIN. Pentru gene dese si lungi, aplica zilnic un tratament cu ulei de ricin. Stimuleaza procesul de regenerare a genelor si le intareste pe cele existente. Aplica un strat subtire de ulei de ricin pe gene si sprancene seara, inainte de culcare. Poti folosi un betisor cu vata inmuiat in ulei de ricin sau o periuta curata, de la o mascara mai veche. Dimineata, foloseste un demachiant neuleios ca sa indepartezi produsul. Daca simti usturime sau mancarime in jurul ochilor, dupa ce ai indepartat tratamentul, nu-l mai folosi. Unele persoane sunt alergice la ulei de ricin deci bafta! fundita?:X

| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Pe par se aplica pe parul umed inainte de a te spala pe cap si il aplici pe toata lungimea parului inclusiv de la radacina. Apoi iti infasori parul intr'un prosop si stai cu el cat vrei o ora, 2, o noapte nu se intampla nimic, iar dupa aceea te speli bine pe cap.Pe gene se aplica cu o pensula veche de la un rimel, eu de exemplu n'am folosit pensula mi-am pus putin ulei pe deget si m-am dat pe elehappyIti garantez ca si parul va fi mai frumos si genele vor fi mai lungi si mai dese daca te ti o perioada mai lungahappy

| Deea92 a răspuns:

Pe par din cate stiu eu se aplica ca balsamul si se maseaza usor scalpul. Uleiul de ricin se aplica si pe gene pentru ca le indeseste si le ajuta sa creasca mai repede... se aplica cu o pensula...sunt pensule speciale pentru gene. Sper sa iti fi fost de ajutorwinking

| bilushca a răspuns:

Eu imi dau cu ulei de ricin pe gene cu ajutorul pensulei de la rimel.am luat-o de la un rimel vechi am spalato bine si am inceput sa o folosesc.sau un bat de ureche.winking