| oo4099 a întrebat:

Cum se foloseste albastru de metil? va rog cat mai explicit.
Fundoitongue

5 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Pentru papagali?
Pai se adauga 2 picaturi in apa, si apoi se raspandestebatting eyelashes

| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Poi depinde.Pentru parbig grinaca vrei sa iti faci tot parul poti pune apa intr-un vas mai mare si sa pui albastru de metil si iti bagi podoaba capilara acolo stai putin sa-ti intre in par si sa se coloreze si dupa il stergi cu un prosop ca si cum faci dupa baie. Sfat:Sa nu iesi in ploaie cu parul cu albastru de metil ca toata te faci albastra pe haine si nu se mai duce. Sfat2big grinaca esti blonda nu te face cu albastru de metil ca iese verde.Asa se foloseste albastru de metil pentru par.Bafta.

| oo4099 explică:

Pt parbig grin

| youaly a răspuns:

Depinde la ce vrei sa il folosesti. Daca vrei sa il dai pe par il aplici pur si simplu

| Mimishor_5910 a răspuns:

Albastru de metil se foloseste pentru pasari ca sa beie sau cand o pasare are probleme cu un ochi dai putin la ochi cu albastru de metil sau poti sa iti faci suvite cu albastru de metil. Daca vrei sa te dai pe par, faci suvite, nu sa te dai tot parul cu albastru de metil ca nu iti sta bine.Iti faci suvite din albastru de metil.