| anonim_4396 a întrebat:

Cum se foloseste gelul pentru ten gras si mixt?

5 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Depinde ce gel este. In general sunt recomandate doua aplicari. Una dimineata si una seara. Dar e putin prost spus "aplicari". Ideea e sa te speli bine pe maini si sa freci pielea cu gelul ala cam 5 minute. Apoi te clatesti. Ai grija sa nu folosesti o cantitate prea mica de gel.

| dianainsta01 a răspuns:

Daca e gel de curatare, iti umezesi fata cu apa (dupa ce te-ai spalat pe maini), aplici genul pe fata si. nu stiu, il intinzi si iti freci(lol) fata pana face spuma, dupa care te clatesti. dupa aia o sa te simti fresh si mai curatica laughing)

| aDEeLAa a răspuns:

Pai depinde de gel. In general, te speli cu el pe fata (te uzi pe fata, apoi ti-l intinzi, ca pe un sapun lichid pe fata, pe gat si pe unde mai ai probleme ) apoi te clatesti din abundenta. Dar trebuie sa scrie si pe spate(de regula) cum se foloseste.

| mihaelaaaaaaaea a răspuns:

Te dai cu apa pe fata dupa iti masezi fata cu gelul pana se face spuma si dupa te clatesti cu apa.

| ItsMe6969 a răspuns:

Iti umezesti apa cu apa calduta, iar apoi pui gelul in palma ( cat un bob de mazare) sau dacai burete pui pe el ( se gasesc la sephora) si freci, iar apoi te clatesi tot cu apa calda. eu personal repet procesul de 2 ori ca sa aiba efect mai bun. si nu uita ca dupa ce te dai cu geluri/solutie pentru tonifiere tenului sa te hidratezi cu crema.

sa ai o zi buna. happy funda, please?