| PartyLoll a întrebat:

Cum se pot decolora sprancenele natural (fara vopsea), le vreau mai deschise la culoare(sunt mai inchise decat parul)?

6 răspunsuri:
| Puffulets a răspuns:

Incearca cu apa oxigenata

| Puffulets a răspuns:

Sau cu zeama de lamaiebig grin

| MsGringer a răspuns:

Cu zeama de lamaie

| scumpikxa a răspuns:

De sprancene nu stiu sigur, dar tot par is si alea deci iti zic: ceaiul de musetel, sucul de lamaie, mierea si scortisoara sunt cateva lucruri care decoloreaza firul de par natural. Efectele pot fi vizibile de la o spalare la alta. Iti dai cu ghestiile alea pe par, le lasi o vreme (cu cat mai mult cu atat mai bine, de preferat toata ziua) iar apoi le speli cu samponul obisnuit. Asta e pentru parul de pe cap dar sunt sigura ca va merge si la sprancene kiss