| annamusic a întrebat:

Hei. imi puteti spune daca uleiul de ricin inchide sprancenele la culoare? nu sunt atat de interesata sa-mi creasca pe cat sa-mi le inchid. sprancenele mele, sunt prea deschise si nu vreau sa folosesc vopsea de sprancene pentru ca se ia repede si nu e asa eficienta. in cat timp se vor inchide la culoare, cat trebuie sa aplik... dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Este ceva adevarat, inchide doar putin culoarea parului.L-am folosit si eu la radacina parului, dar se vede asta abia dupa vreo 3 luni.

2 răspunsuri:
| AngelOnEarth a răspuns:

Uleiul de ricin nu actioneaza asupra culorii parului. Cu ce ai putea sa ti le vopsesti sa se mentina, habar n-am.

| annamusic explică (pentru AngelOnEarth):

Nu ma refer la culoarea parului ci strict la sprancene. mi-a spus o coafeza ca daca folosesc ulei de ricin pe sprancene se vor inchide foarte repede si definitiv