| enigmatica a întrebat:

Cum se scoate mustata de pe fata la fete? Daca stiti creme ceva, va rog sa-mi spuneti.

9 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna! Pai iti spun sa nu folosesti crema sau lama deoarece parul iti va creste foarte repede, exista benzi de ceara faciale, du'te la magazin si sigur o sa gasesti, astea sunt foarte bune deoarece parul nu iti mai creste cam o luna si dupa o sa creasca mai rar si mai fin.

| BiuL a răspuns:

Eu zic sa te duci la cosmetica sa ti-o epileze cu ceara. Doare un pic, cateva secunde, dar efectul dureaza destul de mult si nu e scump.

| AliceAne a răspuns:

Cel mai bine te epilezi cu cecara rece, o sa doara putin dar vei ramane cu o piele super, cu crema epilatoare ai ocazia sa te iriti si sa umbli apoi cu pielea rosie plus ca miroase nasol crema.o spun din propria experienta sad... fundita

| MrAngelus a răspuns:

Ai auzit si tu de ceara?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa o faci cu ceara depilatoare sau cu benzi de ceara rece. Crema depilatoare arde firele de par in vreme ce radacinile lor raman in piele. Cu ceara sau benzi zmulgi cu totul si va creste mai greu la loc.

| irina41099 a răspuns:

Scumpa nu se epileaza cu ceara sau creme, nu e prea bine. Daca vrei exista benzi depilatoare pentru mustata.

| Victor195 a răspuns:

Eu sugerez epilarea cu crema de depilat, cu ceara (atentie la foliculita daca ai pielea mai sensibila) sau cu tratament laser. Metoda cu crema este cea mai delicata, dar nu tine mult, trebuie aplicata saptamanal si nici nu rareste parul in timp.
Ceara in schimb te tine pana la o luna si, cu timpul, se slabeste si radacina firelor de par.
Insa cea mai eficienta este metoda tratamentului cu laser. Este mai scumpa, necesita cateva sedinte, dar merita pentru ca epilarea este definitiva. FUNDA? big grin

| dia19 a răspuns:

Benzi cu ceara rece pentru fata sunt cele mai bune pentru ''mustata'' si pentru pensarea sprancenelor...

| Alyxw a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa folosesti ceara. E cea mai eficienta intrucat iti smulge firele de par si ele in felul asta vor credte mai greu. happy