| AndreeaWXYZ a întrebat:

Cum se scoate vopseaua neagra din par?

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Complet nu o poti scoate din par, dar poti sa iti decolorezi parul natural cat de cat ca sa il poti sa il vopsesti cum doresti tu.
Eu cu ceai de musetel mi-am deschis cat de cat parul dupa ce l-am vopsit roscat, l-am deschis cat sa imi permita sa il vopsesc blond.
Eu fierbeam un pumn de musetel la 1 l de apa, apoi ma clateam cu el ( dar la ultima clatire, dupa samponare clatire, balsam clatire), apoi imi puneam parul intr-un prosop jumatate de ora. Repetam caltirea cu ceai de musetel cam 1-2 ori pe saptamana, nu mai devreme deoarece si ceaiul de musetel in exces iti arde parul. Eu mi-am deschis parul dupa 3 luni de folosire

| Libelle a răspuns:

Parul vopsit nu se decoloreaza acasa folosind produse cosmetice. Adica nu il poti decolora cu pudra si oxidant ca si cum ai decolora nuanta naturala.
Intereseaza-te pe google despre decolorarea cu masca de zeama de lamaie, miere si ulei de masline. O aplici de cateva ori si incepe sa se deschisa, in special la radacina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vopsea de par? daca vopseai ceva ar trebui sa se duca de la sine. Si mie mi s-a intamplat, dar cu vopsea albastra...

| frostxtq a răspuns:

La coafor prin decolorare, nu incerca sa iti decolorezi parul acasa deoarece ai nevoie de un profesionist care sa stie ce grad de decolorant e potrivit pentru structura parului tau. Aceasta procedura iti va distruge foarte tare parul si va deveni casant.
Iti recomand sa incerci aceasta solutie pe baza de ulei: http://www.colourb4.ro/

Citeste mai multe pe site-ul lor. Daca il folosesti cum trebuie o sa iasa vopseaua neagra din par.