| Ninaa a întrebat:

Cum se scot punctele negre la salonul de cosmetica? E eficient? Cat costa?

Răspuns Câştigător
| RandomGirl a răspuns:

Mai aveam o gramada pe nas si cateva imprastiate pe restul tenului, nu aveam prea multe, dar crede-ma cand mi le-a stors a durut ingrozitor.
Deci semnele nu sunt permanente daca te da cu creme dupa ce a terminat si pe mine m-a tinut la un aparut cu un fel de laser tot pentru a nu imi lasa semne.
Eu m-am referit ca cateva saptamani am avut semne, dar mi-au trecut...asa ca daca te asteptai sa arati impecabil dupa ce ai terminat tratamentul nu merge asa. laughing
E chiar recomandat sa faci in fiecare luna, dar gandeste-te ca 2/4 saptamani o sa ai semne; na poate ca o sa fie mai atenta cu tine si nu o sa iti lase semne, eu iti zic sa incerci o data sa vezi cum e si daca e ok sa continui daca chiar vrei.
Eu sincer nu cred ca merita si daca tot ma traumatizez sa ma traumatizez singura. laughing

4 răspunsuri:
| RandomGirl a răspuns:

Hey! Vara trecuta am facut un tratament pentru scoaterea punctelor negre, dar si a cosurilor la un salon.
Nu a fost foarte scump parca 70 lei, dar acum depinde si de salon, de orasul in care stai...eu sunt din Craiova.
Tratamentul a fost destul de lung...la inceput m-a tinut sub aburi cred ca vreo 20-30 de minute, dupa aia doamna cosmeticiana mi-a stors tot ce a putut si a fost destul de dureros...iar dupa la final m-a dat cu diverse creme sa nu imi ramana semne.
Fata mea a aratat ingrozitor cred ca vreo 2 saptamani si sincer am cam regretat ca m-am dus pentru ca puteam sa fac acelasi lucru acasa prin metode traditionale...
Daca accepti sa ai fata plina de semne cateva saptamani nu ai decat sa te duci daca chiar vrei, dar ideea e ca oricum dupa ceva timp punctele negre se refac si nu o sa scapi toata viata de ele daca nu ti le inlaturi in mod constant.
Sper ca te-am ajutat, ai grija de tenul tau! happy

Răspuns utilizator avertizat
| RandomGirl a răspuns (pentru Ninaa):

Mai aveam o gramada pe nas si cateva imprastiate pe restul tenului, nu aveam prea multe, dar crede-ma cand mi le-a stors a durut ingrozitor.
Deci semnele nu sunt permanente daca te da cu creme dupa ce a terminat si pe mine m-a tinut la un aparut cu un fel de laser tot pentru a nu imi lasa semne.
Eu m-am referit ca cateva saptamani am avut semne, dar mi-au trecut...asa ca daca te asteptai sa arati impecabil dupa ce ai terminat tratamentul nu merge asa. laughing
E chiar recomandat sa faci in fiecare luna, dar gandeste-te ca 2/4 saptamani o sa ai semne; na poate ca o sa fie mai atenta cu tine si nu o sa iti lase semne, eu iti zic sa incerci o data sa vezi cum e si daca e ok sa continui daca chiar vrei.
Eu sincer nu cred ca merita si daca tot ma traumatizez sa ma traumatizez singura. laughing

| z0zoLLe a răspuns:

Nu e nevoie sa mergi la salon... poti scapa de ele si acasa :)
Uite aici cateva sfaturi : http://www.doarnatural.ro/puncte-negre-tratament-naturist/

Bafta!;)

Răspuns utilizator avertizat