| Georgiana_9807 a întrebat:

Cum va place sa va faceti unghiile?

Răspuns Câştigător
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna Georgiana.
Imi place foarte mult sa imi fac unghiile in stilul french,imi place sa imi fac varfurile unghiilor cu alb si pe urma sa aplic un lac roz transparent,din punctul meu de vedere este cea mai originala. fata de a a plica lac de unghii transparet.
De asemenea nuantele de rosu,albastru deschis,negru,gri metalizat,albastru metalizat, nude manicure(culoarea pielii), si cam atat.
P.S. urasc rozul intens pe unghii.

14 răspunsuri:
| deea07 a răspuns:

Vara asta le-am avut in culori tari(roz, mov, albastru, etc) acum ca incepe scoala o sa le "tund" si o sa le dau cu lacsad Pupici :*

| FuNdITaPeNtRuMiNe a răspuns:

Cu diferite modelebig grin

Răspuns utilizator avertizat
| Eღilia62 a răspuns:

Le las sa creasca cat de lungi pot creste si le dau cu oja deschisa la culoare, ori transparenta. Daca se rupe una, le pilesc si pe celelalte la nivelul celei rupte.Si iau si vitamine pentru par si unghii.
Ale mele arata cam asa : http://www.google.ro/......tp?/imgres

| CristalClear a răspuns:

Cu oja laughing tie?

blablabla, prea multe majuscule

| SquirtleBaby a răspuns:

Mov,verde,rosu,roz pal,gri,albastru,bej,lila, negru, portocaliu

| powergirl a răspuns:

Pictate

| beautyminutes a răspuns:

Am câteva modele pe blog şi eu, poţi să te inspiri: http://beauty-minutes.blogspot.com/2011/11/modele-de-manichiura.html

Good artists copy great artists steal :)

| Andradaaaaa a răspuns:

Manichiura frantuzeasca si pe unghia degetului inelar pictez ceva cu oja de pictura sau intr.o culoare si pe inelar mai fac ceva niste dungulite...
Ai mai putea si sa iti faci unghiile intr.o culoare si daca ai oja neagra de pictura iti poti face model de zebra print. Sper ca te-am ajutat!

| RoXisS a răspuns:

Cel mai bine arata modelele mai simple si nu foarte mari:d

| Anndi98 a răspuns:

Movhappy, albastru, portocaliu...rosu :p

| Lo456La a răspuns:

Depinde... de obicei caut pe net cateva modele dragute si usore d facut sau inventez modele de unghii...:X

| Lo456La a răspuns:

Depinde. mie imi place sa caut modele de unghii de pe net sau imi creez singura, daca iti lasi unghiile mari modelul french ar fi perfect.