| MaraMărr a întrebat:

Fetele voi cum va faceti unghiile la scoala? >:

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu prefer french, culoarea unghiei [ un crem mat ] sau o oja albicioasa [ http://3.bp.blogspot.com/......_17.45.jpg ].
Si daca nu imi arde sa ma dau cu oja, lac de unghii si la revedere.

19 răspunsuri:
| Parisblue a răspuns:

Mi le fac doar cu lac de unghii si le dau o forma draguta, nu le las foarte lungi.:d

| XtmCamiii a răspuns:

Poiii de obicei albastre si negrelove struck poate sa-mi spuna profesori sa mi le sterg dar le lasa asabatting eyelashes
tu?

| Shiver a răspuns:

Cu lac incolor este cel mai sic dar daca vrei o alta parere as merge pe franch este foarte frumos maia les daca ai unghii mari http://www.google.ro/......tp?/imgres
:d sper sa te fi ajutat

| didi12 a răspuns:

Eu nu le fac pentru ca mi le rod.Da stiu, ma enerveaza chestia asta la mine, dar pur si simplu nu ma pot abtine.Insa daca ar fi sa mi le fac,mi-as face o manichiura frantuzeasca, sau pur si simplu m-as da cu lac de unghii transparent sau o culoare mai "stearsa". Acum depinde si de profesori, la mine la scoala nu prea iti au treaba cu unghiile.Verisoara mea vine cu niste culori tipatoare, cum ar fi albastru, si nu-i spune nimeni nimic.happy

| Ballet a răspuns:

Le dau cu lac love struck Sau cu un roz mai deschis thinking Inainte de vacante le mai fac si colorate ca nu sunt atenti profesorii xD Dar nu negre :-s.
Tu? ^^

| emima a răspuns:

Eu simplu ori franch mi le faceam ori ma dadeam cu o culoare si pe urma faceam o floricica ceva

| Alexoutza a răspuns:

Eu de obicei mai incerc manichiura frantuzeasca.Este si preferata mea! Cool si cu unghii false! Poza:http://www.google.ro/......tp?/imgres

| ciresepeetno a răspuns:

Poi le las putin lungi, le pilesc si le dau cu un lac incolor ca la noi la scoala se obs orice sau cu o culoare mai stearsa ca un roz f deschis.

| hayley a răspuns:

Daca ai profesori care observa tot poti sa te dai cu lac transparent si sa adaugi cate o floricica minuscula pe unghia de la degetul mare. E elegant si funny.
Altfel poti sa le faci french ( cu oja alba pe farfun unghiei) sau sa-ti iei o oja 'neil art' ( cu pensula subtire ) si sa desenezi smile face'uri pe fiecare unghie. Original si vesl. Sper ca te-am ajutat.
Pa pa.

| Aida_3174 a răspuns:

French, un lac nude, sau un lac transparent cu o floricica big grin

| smile20000 a răspuns:

Doar asa cu lac sa fie discret
\

| DinaraStakhovska a răspuns:

Pai le las lungi adica nu foarte lungi, le curat si eventual imi fac o manichiura frantuzeasca :X

| anonimaDeLa3 a răspuns:

Nu mi le facc, dar de obicei culori cat mai apropiate de culoarea pielii, nu foarte stridente!

| AdelinaC a răspuns:

Eu nu mi le fac cu nimic pentru ca ma enerveaza.

| DoamnaGărgă a răspuns:

Eu de obicei mi`i le dau cu sclipici. (oja cu sclipiciwinking )

| inesa_4773 a răspuns:

Eu de obicei pentru scoala le vopsesc in niste culoare mai deschise si le desenez ceva pe ele, deoarece dac le vopsesc ceva mai intunecat profii incep sa-mi fac observatii care ma irita.

| Roxana_9884 a răspuns:

Cu lac de unghii transparentwinking.e cel mai lejer si nu atrage nici atentia profesorilor.cat despre forma.imi plac patratehappy

| Cheetah a răspuns:

Le pilesc si apoi le dau cu lac big grin Este ceva discret si asa vei scapa de cicaleala profesorilor :*

| maya_3073 a răspuns:

Pai in primul rand sa fie ingrijite...mi le dau ori cu lac, ori imi fac un franch sau cu diferite culori de preferat rozbig grin