| Pyty a întrebat:

Cutiile de ceara de epilat din comert au tot ce imi trebuie pentru a ma epila sau va trebui sa cumpar si benzile? Nu prea ma pricepsadsadsad. Si cat costa? Isi merita banii?:*:*:* Cat ma tine aceasta epilare?

Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Da, eu folosecs benzile de epilat. Imediat dupa epilare ma spal cu apa calduta si dupa o jumatate de ora ma dau cu o crema speciala post epilare si imi regenereaza puctele ramase vizibile - dupa o zi nu se mai vad si ramane o piele catifelata...
Eu le cumpar cu pretul intre 10-15 lei cutia, intr-o cutie sunt 6 benzi, insa depinde mult de firma producatoare! Eu cred ca isi merita banii! Mie imi ajunge o cutie pentru doua epilari in trei luni :o. Iar o epilare iti tine in jur de cinci saptamani aproximativ!

24 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Si eu tot benzile cu ceara folosesc, cele de la Streep mi se par cele mai bune. le incalzesti in palme cateva secunde, apoi le desfaci si aplici pe picior sau mana ce aiwinking Tragi in sens invers cresterii parului. Eu dupa nu ma dau cu nimic, eu asa stiu ca este recomandat de cosmeticiene, o zi sa nu te speli pe zona epilata. Dar ma dau cu un ulei special care si curata ceara ramasa pe picioare. Pe mine ma tine cam 2-3 saptamani. Ti le recomand. Ceara aceea in cutie pe care trebuie sa o incalzesti vine fara benzi, deci nu ti-o recomand, ei si mai greu de folosit...desi e mai buna ca cea pe benzi la rece, trage mai bine.

| annagabi a răspuns:

Draga Laura, dupa intrebare banuiesc faptul ca ai o varsta destul de frageda. In primul rand, prin comparatie cu alte fete din jur vezi daca ai mai mult sau mai putin par, mai ales in zonele vizibile. Daca nu te-ai epilat niciodata, pot sa-ti spun ca indiferent de metoda aleasa: epilare la rece sau la cald, ori cu aparate speciale( nu vorbesc de epilatul cu creme, pe care fara a consulta un cosmetician si un medic dermatolog nu ti-l recomand), te va durea de... ar fi bine sa mergi la toaleta inainte de a incerca. Mai mult, trebuie sa stii ca exista o sensibilitate deosebita pentru ficare zona a corpului, astfel pe picioare este mai suportabil decat sub brat sau inghinal(daca nu intelegi ultimul cuvant, ori cauti intr-un dictionar sau mai pe intelesul tau zona care se vede in afara de ceea ce acopere un slip sau Tanga). Epilatul la rece se face cu benzi pe care le gasesti in comert, trebuie doar sa citesti atent prospectul. Pentru epilatul la cald, adica cu ceara ori apelezi la o cosmeticiana, la mama, sau la o prietena mai curajoasa, singura si pentru prima data, nu cred ca vei reusi! Atentie! NICIODATA SA NU FOLOSESTI LAMA DE RAS duce la indesirea parului si la scurtarea perioadei intre doua epilari. Daca te hotarasti pentru aparate specializate, este intr-adevar ceva mai scump dar daca ii sugerezi mamei tale ca iti doresti un astfel de cadou de ziua ta poate rezolvi partea cu costurile. In general un epilat bun tine cam 3 saptamani nu te lua dupa toate reclamele! Cu drag Gabi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilarea tine cam o luna.Depinde ce fel de ceara cumperi.Stiu ca e ceara care se incalzeste si o aplici cu o spatula de lemn sau plastic si ceara calda cu rolon la care iti trebuie si benzi.Eu am folosit si ceara cu rolon. Acum depinde si de marca, ca sunt unele la care iti da si benzi iar altele la care trebuie sa cumperi separat.Asta din ce am testat eu. Sper sa-ti fie de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Macar pentru primele epilari din viata ta ar trebui sa mergi la cosmetica. E mult mai simplu, trebuie sa vezi exact despre ce e vorba...costa ceva dar daca nu te-ai mai epilat niciodata n-o sa reusesti singura din prima incercare! In principiu epilarea cu ceara tine cam o luna, dar depinde totusi de fiecare persoana in parte.Mergi neaparat la o profesionista pentru inceput, nimeni nu se naste invatat si n-are rost sa experimentezi chiar totu pe propria piele...cam doare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.sanatatesexuala.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga Pyty,
Ai aici tot ce iti trebuie: http://www.tpb.ro/......pilat.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te epilezi definitiv la salon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti poti cumpara un set de epilat de la www.irabeauty.ro Contine tot ce este necesar pentru a te epila usor.La un pret bun zic eu, 164, 75 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DenissaDeea, ce fel de benzi folosesti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor stiti care este diferenta dintre culorile tuburilor de ceara? Care e pentru piele sensibila. Merci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se incalzeste cearca pentru epilat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste aparatele sunt cele mai bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc ceara care o incalzesti si o intinzi cu spatula si ma tine in jur de o luna...depinde si de marca si de ce fel de ceara folosesti...eu sunt multumita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti poti cumpara setul cu totul de pe www.pinktree.ro aia sunt cei mai ieftini si au produsele foarte buna, sunt profesionale si primesti si instructiunile de utilizare, eu sunt foarte multumita, te tine cam o luna epilatul, face toti banii,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua,
Puteti vizita site-ul http://www.irabeauty.ro de unde puteti achizitiona kitul de epilare profesional complet ce contine:
-1 aparat de incalzit ceara
-5 cartuse de ceara
-1 rola de epilat (hartie epilat)
-1 ulei dupa epilare pentru a lasa piele catifelata

Totul la numai 145 RON.

O seara placuta,

| ottovintila a răspuns:

De departe tot ce inseamna produs profesional il gasesti la Total Pro Beauty http://www.tpb.ro si asta daca vorbim de kiturile cu 1, 2 sau 3 flacoane profesionale.
Daca doresti o epilare permanenta sunt 2 variante Epila BNB si inca un epilator IPL SILKN cu lumina pulsata care revolutioneaza epilatul permanent fara durere. http://www.tpb.ro/......ata-silkn. html

| tinapaula a răspuns:

Pai depinde daca iti cumperi ceara normala sau benzi. daca ii ceara normala te tine epilatu destul de mult.si cu benzi nu am incercat.

| nirolf_8483 a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa-ti cumperi un set de epilat profesional.El contine tot ce-ti trebuie si te faci u singura acasa.E simplu, e usor si e ieftin, cel mai mic pret din tara! http://www.pinktree.ro

| Rzv93 a răspuns:

Eu sunt baiat, dar ma epilez de 3 ani,mi se pare foarte igienica aceasta operatiune, mai ales ca practic fotbal(se cunoaste bine moda).In functie de cat esti dispusa sa platesti, eu ti-as recomanda sa mergi la cosmetician(tariful la mine e de 25 lei),e o durere de moment, nesemnificativa, si isi merita banii. Daca tu crezi ca frumusetea ta nu mai valoreaza inca 10-15 lei in plus, ramai la benzile epilatoare.Ai grija de tine, ca merita, nu te neglija!

| larisa1314 a răspuns:

Aparatul de epilat cu ceara de unica folosinta este super tare.eu il folosesc de ceva timp si nu numai durata de timp dintre epilari s0a marit foarte mult adica la vreo 4 saptamani da iti lasa pielea si foarte catifelata.
Eu l-am folosit prima data la recomandarea unei cosmeticiene si acum nu ma mai despart de el mai ales ca ma pot epila oriunde cu el foarte rapid exact ca la cosmetica pentru ca este produs profesional.Bine acum depinde si de unde il iei.Eu l-am luat de unde cumpara saloanele de cosmetica si este de o foarte buna calitate la fel si consumabilele.Il gasiti pe www.epilat.com Incercati. l mai ales ca vara aa venit si marea ne asteapta. e biine sa te simti bine e pielea ta

| larisa1314 a răspuns:

Cear verde este pentru piele sensibila, cea roz este pentru firele mai groase iar cea galbena este cu miere pentru toate tipurile de piele

| larisa1314 a răspuns:

Poti cumpara un kit complet pentru epilarea cu ceara de unica folosinta de pe www.epilat.com
Sunt produse profesionale special concepute pentru a ne putea epila acasa sau oriunde am fi.Eu am si sunt incantata de el.si imi ajunge si foarte mult timp.este 111 roni kit-ul

| bybik a răspuns:

Dar stie cineva cum se pot indeparta "resturile" de ceara de pe corp? ma refer la orice tip de ceara...la salon am observat ca se folosea spirt si o pudra...multam pentru intelegere!