| anonim_4396 a întrebat:

Epilare cu ceara calda sau benzile de ceara rece (mentionez ca ma voi epila pentru prima data cu asa ceva)? Argumetati.
funditawinking

5 răspunsuri:
| FabuloasaRO a răspuns:

Incearca epilarea cu zahar, la tine acasa - este o metoda orientala, ieftina si foarte ok: http://www.fabuloasa.ro/......-cu-zahar/

| Anonima_9977 a răspuns:

Eu m-am facut pentru prima oara cu ceara calda chiar daca mi-a fost un pic km teamastraight face Atunci cand tragi ceara o sa ai o senzatie de usturime foarte rapida( cateva secunde) apoi o sa inceapa zona epilata sa iti amorteasca si cam atat mi s`a intamplat miehappy
Rezultatul este foarte apreciat in marea majoritate de toate persoanele care o utilizeaza kci garanteaza un timp de regenerare a parului din zona respectiva mult mai lung [pe mine m`a tinut o luna jumatate]

sper ca ti-am fost de foloshappy

| Loredana_4793 a răspuns:

Benzile nu sunt prea bune, iar acasa sa te iei cu ceara calda pentru prima data e un cosmar si mai ales daca te faci singura o sa te umplii de vanatai. Du-te la un salon de cateva ori si apoi poti sa te epilezi singura acasa.Iti recomand ceara rece"Nair fruity wax", e foarte buna si te poti epila din ea de 4-5 ori chiar mai binewinkingAi instructiuni cum sa te epilezi cu ea si fara sa iti faci vanatai in interiorul cutieiwinking. E la fel ca la salonwinking

funditabatting eyelasheskiss

| Etiquette a răspuns:

Hey!

Ceara calda!
Caldura iti deschide porii si te doare mai putinhappy.

| Lulu_8513 a răspuns:

Pai epilarea cu ceara calda este mai dureroasa dar mai eficientabig grin si mai putin costisitoarehappy pe cand cea cu benzile de ceara rece este mai rapida, mai putin dureroasa insa iti poate lasa numeroase fire de par nesmulse! Nu stiu ce fel de benzi vrei sa folosesti insa vei avea nevoie de cat mai multe pentru o epilare ca la carte! Asadar este mai costisitoare!
Asa ca tu hotarasti!winking
Sper ca ti-am fost de folos!:*