| anonim_4396 a întrebat:

Da-ti-mi cat mai multe poze cu rame de ochelari potriviti pentru o fata! Multumesc happy!

Răspuns Câştigător
15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai probleme cu vederea scumpo?

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

Din pacate da sad. Ce sa fac daca atunci cand aveam 8 anisori am fost un copil neascultator si nu i-am purtat laughing?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Of of of... O sa iti stea super cu ochelari, indiferent de model. Stiu euwinking

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

Haha laughing Da stiu :3, uite de cata modestie dau dovada laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca n-ai fi modesta, n-ai fi tu laughingwinking

| Zazy a răspuns:

Bună, Cristina! Port ochelari de ceva timp, și cred că sunt în măsură să îți dau un răspuns. Ei bine, ești foarte avantajată dacă ai forma ovală. Eu am așa, și port ochelari pătrați, nu știu exact cum să-ți spun. Îmi stă foarte foarte bine. Sunt moderni, pot spune, și m-am îndrăgostit de ei. Dacă trebuie să porți ochelari, ce dioptrie ai
? Scuze dacă această întrebare te deranjează, nu e cu intenție.
O zi bună!

| CristinaSNC a răspuns (pentru Zazy):

Pai am avut nevoie de copil dar nu i-am purtat. Cand am fost la control mi s-a spus ca am strabism, am facut exercitii cu acoperit ochiul bun sa il forteze pe cel bolna sa vada, estetic mi-am revenit, dar vederea ochiului stang, cel bolnav este pierduta in proportie de 80% in momentul de fata. Si vrear sa ma duc la un alt control deoarece am observat sa nu mai vad numerele de inmatriculare la masini la o istatnta de 10-12 metri, stiu ca e disanta mare dar inainte le vedeam. Nu stiu sigur diopriiile sau daca erau cu plus sau minus, la ochiul drept aveam 0.50 iar la stangul maimare dar nu stiu exact sa iti zic. Urmeaza in urmatoarele saptamani sa ma duc la control si te voi tine la curent kiss!

| CristinaSNC a răspuns (pentru Zazy):

Tu ce dioptri ai?

| Zazy a răspuns (pentru CristinaSNC):

Când eram mică, trebuia să port ochelari...dar fiindcă majoritatea copiilor râdeau de mine, i-am spart, intenționat. Nu am mai purtat. Deci de la vârsta de 5 ani, până acum la 15 ani nu am mai purtat. Vedeam cât de cât bine. Dar dioptriile au crescut. Și ghici? Trebuia să merg neapărat la un control! Am mers și m-am trezit cu dipotria de -2. am început să plâng, căci e foarte mare dioptria! Dar asta e. Merg mai departe, capul sus. happy Sunt foarte fericită acum că am ales să-mi "vindec" ochii, și îmi stă mult mai bine. Fără ochelari îmi stă urât, cu ochelari îmi stă perfect.

| CristinaSNC a răspuns (pentru Zazy):

Cred ca in jur de 2 am si eu la stangul, dar nu stiu daca cu + sau -, o sa ma duc si eu la control si o sa te anunt happy

| Anonim00000000000000 a răspuns:

Depinde de forma fetei si ar fi bine sa te uiti care forma te avantajeaza.