| daniela_7403 a întrebat:

Daca am fata ingusta si lunguiata, imi va sta bine cu parul lung drept, fara scarite in fata, s cu bretonul intr-o parte?

7 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Si eu am fata ovala happy Am parul lung fara scari, fara breton, prefer sa-l port cu cararea intr-o parte (asa m-a si sfatuit un stylist). Il mai fac si cu placa si cu ondulatorul.
Cred ca poti sa il porti asa cum vrei. Incearca sa-ti lasi cararea intr-o parte vezi ca o sa-ti stea mai bine happy

| miauu a răspuns:

Mai bine ti-ar sta cu breton drept parerea mea.
daca vrei breton intr'o parte. fa-ti scari.fileaza-te mult.si asa va sta mai bine

| hasegawa a răspuns:

Buna, daca sti engleza, intra pe acest sitte http://www.4newhairstyles.com/hairstyles-gallery/japanese-hairstyles.htm, selecteaza cum ai fata si ei iti vor spune cum ti-ar sta bine...eu am luat legatura cu ei si in doua saptamani mi-au dat cateva idei geniale, iar acum sunt tunsa dupa sfaturile lor.Bafta

| dragalasica a răspuns:

Pai eu am fata ovala si stiu ca numai celor cu fata ovala le sta bine cu bretonul intr-o parte...deci ar trebui sa ramai cu parul lung, drept dar cu bretonul pe frunte

| Welcome.to.my.word a răspuns:

Daca vrei breton intr-o parte trebuie sa ai parul in scari...

| lorelai cristinush a răspuns:

Nu te supara, dar nu cred ca e cea mai buna solutie. Dupa parerea mea, ti s-ar portivi parul putin ondulat si scurt(cam pana la umar) pentru a-ti da impresia ca fata iti este mai rotunjita; asta se potriveste la descrierea facuta de tine. Iar bretorul e ok intr-o parte, deoarece acesta avanteaja pe oricine. Dar cel mai bine ar fi sa consulti un hair-stilyst. Bafta!

| teuta99 a răspuns:

Cred ca bretonul e variata mai buna dar poti incerca si altfel!
de ex:nu te tunde, dar prindeti parul astfel(e cam dificil de inteles la inceput dar merge):1 pentru a obtine coafura cu codite triple in stil trendy perie-ti parul pana la varfuri ca sa arate frumos si moale.
2 ia parul din fata si rasuceste-l intr-o coada mica.impinge-l in fata usor, apoi prinde-l cu o agrafa.
3 fa la fel cu partile laterale de langa micul mot.
4 daca ai pune putin ser fiziologic sau gel pe degete si trece-l usor peste par.
5 adauga trei agrafe dragute peste codite pentru a da farmec coafurii tale.
Sper sa te ajute!