| Marcela2Diana a întrebat:

Daca bag o vopsea saten deschis si pun oxidantu de 12% se prinde peste negru?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

O sa ai parul roscat-portocaliu si negru la varfuri. Vopseaua satena nu are niciun rol in ecuatie, parul ti se va deschide de la oxidantul puternic si te complici prea tare.Mai bine te duci la un salon sa te decoloreze pentru ca e foarte greu sa scapi de negru acasa si sa mai ai pretentia sa ramai si cu par in cap. Apoi te vopsesti saten deschis.

| sindromforyou a răspuns:

Nu.

| Giulia_Halasz_1989 a răspuns:

NU, nu si iar nu! Strici parul degeaba...intai ar trebui decolorat si pe urma o vopsea. Dar cel mai safe e la un salon, nu e usor sa scoti pigmentul de negru din par...