| Toutui a întrebat:

Dacă folosesc autobronzant trebuie sa stau la soare? Da- de ce? Nu - de ce?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu trebuie sa stai la soare --- este si motivul pentru care crema se numeste AUTO-bronzant. Acesta bronzare fara soare este de fapt o pigmentare cutanata de suprafata.

P.S. crema are si un neajuns: lasa pete pe piele!

| BlakeLively a răspuns:

Daca folosesti autobronzant nu trebuie sa stai la soare. De aceea se numeste "auto" + "bronz"-autobronzant. laughing
Autobronzantul iti poate arde pielea si cred ca poate cauza si boli.Nu il recomand, dar daca vrei neaparat vorbeste cu cineva care se pricepe. Cel mai bine ar fi sa te bronzezi natural.

| sandutza12 a răspuns:

Eu te sfătiu să nu folosești autobronzant. Uneori poat apărea boli de la autobronzant. Mai bine să faci un bronz natural.

| Sheela a răspuns:

Nu este obligatoriu, poti sa nu stai la soare!