| DeDeChazLee a întrebat:

Daca imi intind parul cu placa imi arde firul de par?

Răspuns Câştigător
| Cosmy_9069 a răspuns:

Hmmcam da am auzit intrebarea asta la destul de multe fete. Daca vrei sa ai un par samatos si care sa straluceasca te sfatuiesc sa ai grija ce produse de styling folosesti si de cate ori pe saptamana folosesti uscatorul de par. Placa de par nu trebuie folosita de foarte multe ori pentru ca ea arde firul de par si acesta fiind ars normal ...cade. Asa ca ai grija iti poate cadea firele de par mai mult decat este normal pentru par. [cand firele de par cad acestea se regenereaza ] SpEr Ca tE-aM AjUtAT! big grin)happyhappy

12 răspunsuri:
| Fllorentina a răspuns:

Categorik!

Lasa placa cA nu ii buna! asta este doar o obsesia a fetelor ca vo parul dreptthinking, o sa ajungi can do sa fie mare sa ai doar cateva fire de par in cap!

Mai bine lasa-l cum ii el love struck sigur iti sta super:*

Bafta :*

| Bianqita a răspuns:

Hmm... da arde.Acum depinde si de placa si de par.Iti recomand sa folosesti spray pentru protectie termica( eu am de la Syoss si e ff. bun-nu incarca parul si protejeaza) si sa nu abuzezi de placa. O zi buna! :*

| s3xy0girl20 a răspuns:

Daca ti-l intinzi prea des da.

| bfvhjcv a răspuns:

Nici o placa de par nu arde firul de par.am fost la un stilist in bucuresti, si asta credeam si eu, si mi-a zis asa "nici o placa de par nu arde firul":d

| Mirruna a răspuns:

Evident. nu folosi placa excesiv si atunci cand o folosesti da`ti parul cu acel ulei special car segaseste in magazinele cu cosmetice.

| Lulu_9887 a răspuns:

Placa nu arde parul daca sti sa o folosesti cu masura. Conteaza foarte mult tipul placii, temperatura pe care o folosesti, si de cate ori o folosesti. Opteaza pentru o placa de ceramida si seteaza temperatura intre 150-180 C. Si intodeauna sa folosesti un spray sau un ulei protector. Si adata la 3-4 luni tundeti varfurile.

| Available a răspuns:

Nu. Dar daca iti indrepti parul zilnic e posibil sa-l arzi si nu-ti recomand sa faci asa.Intreapta-l o data la 2-3 zile iar daca vrei ca a2a zi sa fie drept fara sa-l mai intinzi iti recomand sa dormi cu el despletit si sa nu-l prinzi in coada. eu asa fac (asta daca nu ai parul cret)daca ai parul cret...asta e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se arde dar cred ca conteza si ce placa ai.
P. S.:Si sora mea are placa de intins parul si nu-i s-a ars firul de par.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal!

| AG a răspuns:

De obicei da. Ar trebui sa folosesti un ser protector.

| deedee_8607 a răspuns:

Daca o folosesti prea des o sa inceapa sa iti arda parul...

| Maria_9736 a răspuns:

Daca ti-l intinzi tot la 3 zile nu ii nici o problema

si eu mil intind, daca ai un par ma rebel nu poti sa meri asa pe strada

si mai depinde si de placa care o folosesty

pupici:*:*: