| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma dau cu rimel zi de zi, este benefic sau daunator pentru genele mele?

5 răspunsuri:
| Anto97 a răspuns:

Incearca sa nu te dai chiar de la radacina( va afecta genele; in timp se vor rari) demachiaza-te de fiecare data cand te dai cu rimel si pentru un "bonus" de frumusete a genelor poti face ce a spus Legiuitoarea cu uleiul de ricinwinking

| Deer a răspuns:

Hmm... thinking Depinde confused Dar de multe ori poate fi daunator mai ales ca te dai cu el in fiecare zi sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Nu, daca folosesti un rimel bun cu complex de vitamine.
Seara, dupa fiecare demachiere, cu un betisor de urechi sau o perie tip rimel (cureti peria unui rimel care nu-ti mai foloseste foarte bine cu apa si sapun) si aplici pe gene ulei de ricin.
Este foarte bun pentru hranirea genelor, fortifiere, alungire.
Acest ulei il poti folosi si pentru intarirea si prevenirea exfolierii unghilor.
Se gaseste la centre de ceaiuri (Plafar) sau farmacie si costa 3 ron o sticluta de 30 ml.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa-ti vopsesti genele la cosmetica, e mai simplu acum, vara, decat sa folosesti un rimel waterproof.

| danyella a răspuns:

Daca te demachiezi in fiecare seara nu are de ce sa afecteze rimelul folosit zi de zi, iar daca dupa demachiere mai dai si cu putin ulei de ricin pe gene esi mai bine.