| anonim_4396 a întrebat:

Daca mananc produse de patiserie, imi poate afecta tenul?

7 răspunsuri:
| andreea8888 a răspuns:

Da, produsele de patiserie sunt foarte periculoase pentru ficat, deoarece acestea contin diverse chimicale si zaharuri modificate!
Tenul sufera deoarece este ''oglinda'' a ceea ce mancam, deci, mancam rau, aratam rau, si acest lucru este valabil in special pentru persoanele cu un ficat sensibil, dar nu numai!
Trebuie sa avem grija sa consumam multe legume, verdeturi si fructe, putine zaharuri si proteine, si multi carbihidrati(paste fainoase, neindulcite, nesarate in exces, paine integrala sau neagra), si din cand in cand, un dulce, fie el si de patiserie!
Nu avem voie sa ne aruncam la sucuri in sticle, acidulate sau indulcite, si doar la fresh-uri facute de noi, acasa!
Apa apa plata, neacidulata, in orice cantitate!
Sanatate si piele ca de delfin iti doresc!happy

| iuliana21 a răspuns:

Nu...si iti zic ptk stiu asta

| dreamerlainen a răspuns:

Toate mancarurile nesanatoase iti pot afecta tenul.

| Chuck a răspuns:

Iti pot afecta silueta. Si, este mai importanta decat tenul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca mananci in exces, orice iti poate afecta organismul si automat si tenul, pana si fructele.
Daca nu mananci in fiecare zi produse de patiserie sau foarte des eu zic ca este ok.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Produsele de patiserie sunt bogate în calorii.
După ce poți să iei în greutate de pe urma lor, și tenul implicit suferă modificări de structură.
Un consum moderat nu produce pagube.
Pa, pa.

| samantha_5298 a răspuns:

Toate produsele nesanatoase iti afecteaza tenul si organismul in acelasi timp deoarece nu au vitaminele de care ai nevoie. Profita de gama variata de fructe pentru ca este vara si poti profita de ele. Mananca fructul preferat in schimbul unui produs de la patiserie!