| Biencuta_Bianca_1999 a întrebat:

Dau funda! Cum pot scapa de cosuri cu remedii naturale facute cu ce am prin casa?

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

:)) Ok, cred ca am inteles eu gresit si nu vreau sa te descurajez, dar cam asa se intampla in cazul tuturor celor care se confrunta cu probleme ale tenului, apar cateva cosuri la inceput, iar situatia se agraveaza dupa cateva luni.Acum depinde si ce varsta ai tu,tipul de ten si alimentatia,de-asta spuneam sa mergi la dermatolog,pentru ca e mai bine sa previi decat sa tratezi,dar daca situatia nu e asa grava la tine ok,am inteles,nu era nevoie sa o spui pe tonul ala. Poti incerca masti cu miere,iaurt,bicarbonat de sodiu, rosii, sare, argila. Uite aici un site cu masti homemade pentru cosuri, iti spune si cum sa le prepari:

http://www.divahair.ro/......le_incerci

4 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Nu prea poti scapa de cosuri cu masti facute in casa si tot asa,trebuie sa consulti un medic dermatolog mai intai,iar el iti va spune cat de agravata este acneea ta si iti va recomanda un tratament, in functie de problemele pe care le ai cu tenul. Dupa ce folosesti cremele/pastilele prescrise de medic, poti aplica si masti naturale, facute in casa de cateva ori pe saptamana, insa ele nu te vor scapa de cosuri fara un tratament medicamentos sau o crema buna. Vorbeste cu parintii tai si fa-ti o programare la medicul dermatolog cat mai curand.De asemenea, ai grija la alimentatie, dulciurile din comert si toate acele bunatati caret-ti atrag privirea pe rafturile magazinelor iti pot provoca sau agrava acneeahappy. Asadar, mananca cat mai sanatos si bea multa apa zilnic.

| Biencuta_Bianca_1999 explică (pentru LifeIsColour):

NU AM ACNEE! Imi aparar cateva cosuri pe frunte si sub ochii (cred ca ai inteles ce vreau asa zic). Daca am cateva cosuri de ce sa merg la dermatolog? Vreau, daca stii, cateva masti naturale facute cu ce am prin casa

| LTAA a răspuns (pentru Biencuta_Bianca_1999):

Miere.

| LifeIsColour a răspuns (pentru Biencuta_Bianca_1999):

:)) Ok, cred ca am inteles eu gresit si nu vreau sa te descurajez, dar cam asa se intampla in cazul tuturor celor care se confrunta cu probleme ale tenului, apar cateva cosuri la inceput, iar situatia se agraveaza dupa cateva luni.Acum depinde si ce varsta ai tu,tipul de ten si alimentatia,de-asta spuneam sa mergi la dermatolog,pentru ca e mai bine sa previi decat sa tratezi,dar daca situatia nu e asa grava la tine ok,am inteles,nu era nevoie sa o spui pe tonul ala. Poti incerca masti cu miere,iaurt,bicarbonat de sodiu, rosii, sare, argila. Uite aici un site cu masti homemade pentru cosuri, iti spune si cum sa le prepari:

http://www.divahair.ro/......le_incerci

| Daydream a răspuns:

Miere,miere cu scortisoara, pasta de dinti, ceai de menta, miere cu iaurt, lamaie