| anonim_4396 a întrebat:

Dau fundawinkingintrebare:eu am tenul foarte deschis la culoare adica mai mult albhappysi nu stiu cum as putea sa ma machez sa arat cat mai frumos; adica ce rimel imi recomandati pentru gene lungi si cu volum? ce fond de ten deschis la culoare? ceva pudra pentru obraji? gloss? multumes mult pentru ajutorhappy

4 răspunsuri:
| Jadis a răspuns:

Nu cred ca ai arata frumos cu fond de ten. Un ten deschis la culoare este frumos dupa parerea mea. Rimel? Te duci la magazinele de cosmetice si vezi ce iti recomanda vanzatoarea. De exemplu: Lancome Hypnose Mascara, Dior Diorshow Mascara, dar sunt foarte scumpe, ca si celelalte la care se face reclama la TV. Gloss? Ceva deschis la culoare, un roz si sa straluceascabig grin. Si pudra pentru obraji...Nu merge la tenul deschis

| BYBY a răspuns:

Pai pentru tenul alb iti recomand un fond de ten de la avon-nude sau ivory
pentru gene lungi si volum-mascara supershock tot de la avon

si un gloss de buze cu straluciri perlate...tot la avon

FUnda?

| SayCheesexD a răspuns:

Depinde ce iti place tie...

daca esti emo ceva gene negre, gloss rosu dar nu f evidentiat, blush poti ceva mai inchis.

daca nu esti emo ar fi dragut ceva fond de ten nr. nu f mari dar nici f mici. gene medii ca nu esti la parada modei sau la photoshoot laughing si un blush deschis...

sper ca te-am ajutatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacai ai tenul alb dati cu rimel si foloste un creion de oci pe negru fa-ti la ochi culoarea albastra si cu puti de umbra cu negru aaaa nu conteaza rimelul toate st foarte bune tiu pudra un pic mai inchis decat fata ta si un gloss pe rog cu sclipici