| xedor a întrebat:

DAU FUNDA pentru cel mai bun raspuns! Sunt baiat si doresc sa ma duc la un coafor sa-mi filez parul, am parul ( lungimea ) cam cat il are Justin Bieber, si vreau sa stiu daca atunci cand imi fileaza parul pierd si din lungime!?

Mi-a zis cineva sa-mi filez parul ca mi-ar sta mai bine ...insa nu stiu ce inseamna filare! FUNDA PT CEL MAI CONCRET RASPUNS! MULTUMESC

Răspuns Câştigător
| perfusion a răspuns:

Pai daca iti fileaza ti'l "rareste". Mi'e unul cand am avut parul mare il lasam des, pentru ca mult mai intens, dar daca ti'a zis cineva care se pricepe la asa ceva fileaza'te (o sa se vada o diferenta, o sa para mai scurt dar este doar rar, din lungime nu o sa iti ia), dar daca ti'a zis un prieten care a auzit si el de "filare" si vrea sa para expert du'te si intreaba pe o doamna/domn de la un coafor bun!

7 răspunsuri:
| AnnaMaariia a răspuns:

A fila parul inseamna al subtia...clar ca o sati ia si din lungime un pic. dar nu stiu ce sa zichappy

fundahappy

| jhondoe_2068 a răspuns:

Filare inseamna a "subtia" din grosimea firului de par. atunci el se va aseza si va sta mult mai bine. deci daca ai un par des, este chiar recomandat a-l fila, dar la un par fin sau rar, in nici un caz, decat foarte putin pe varfuri. din lungime vei pierde foarte, foarte putin. depinde de stilist happy

| Biianca81215 a răspuns:

Eu sunt fata si am parul lung dar cand m-am filat mi-a luat multicel din lungime deoarece era ars la varfuri... Daca te duci la un salon bun ii spui ca nu vrei sa iti ia din lungime mult ricum iti ia cativa cm cam5 cm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti subtiaza mai mult parul in unele parti, filare inseamna rarirea paruluitonguetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi daca il filezi pierzi automat si din lungime pentru ca a fila inseamda ati taia parul la nivele diferite asa ca o sa pierzi putin nu te ingrijora creste repede pup astept raspuns daca a fost folositor raspunsul ca? papa

| deux a răspuns:

Iti subtiaza mai mult parul in unele parti, filare inseamna rarirea parului:P:Pil subtiaza ca sa nu iti ia din lungime:P http://www.tunsori-noi.com/......bti-18.jpg
http://www.tunsori-noi.com/tunsori-barbati/tunsoare-voluminoasa

| deux a răspuns:

Oricum din lungime nu iti va lua multtongue