| Roz a întrebat:

As vrea sa imi filez parul ca sa mai scap si din volumbig grin vreau doar sa stiu daca prin filare ia si din lungimea parului sau din volum? plzz help si dau un Fundi

8 răspunsuri:
| sensesDelight a răspuns:

Dacă mergi la coafor indicat e să-ți iei și puțin din lungime. Astfel firele se regenerează și cresc mai frumos. Nu e neapărat să-ți iei nu-știu-cât din păr, poți lua și 1-2 cm atâta timp cât părul tău va fi mai sănătos.
La partea cu filatul, e ceva făcut la oha. Probabil știi că-ți ia o bucată de păr și bagă o foarfecă (virgulă) cu zimți care să-ți subțieze șuvița respectivă. Dacă folosește metoda asta nu se ia din lungime deloc. În schimb dacă merge pe ideea cu filatul cu o foarfecă normală, o să-ți bage foarfeca în partea unde șuvița e mai groasă și o să taie, subțiind-o dar o să și nimerească să taie din lungime. Depinde de metoda coafezei.
Oricum tu trebuie să ai încredere în aspectul tău și tărie de caracter, și o să te simți frumoasă oricum.

| N0 nAmE a răspuns:

Si eu am fff mult volum si mi-l filez o data la 2 luni...nu iti ia din lungime deloc...mai ales daca il fileaza mai mult la radacina.

| Ad3_4951 a răspuns:

Si eu mi l`am filat de la radacina la fel ca tine am foarte mult volum insa nu i`a decat foarte putin depinde de cine ti`l fileaza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa iti filezi parul, DA vei scapa de volum, dar nu in cazul in care il ai si cret. Daca u spui sa nu iti ia din lungime nu iti va lua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa iti filezi parul, DA vei scapa de volum, dar nu in cazul in care il ai si cret. Daca u spui sa nu iti ia din lungime nu iti va lua.
Daca ai parul lung tunde-te in "V" (la spate)

| MariKa9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu am parul ft cret.si ft des. daca il filez de la radacina.o sa fie mai usor..adica mai putin si sa nu se mai umfle?

| Deiiiuu a răspuns:

Da, se ia si din volum si din lungime. Numai ca trebuie filat bine. happy

| Deiiiuu a răspuns:

Dar nu se ia foarte mult din lungime.