| Denisa a întrebat:

De 2 zile urmez o dieta "personalizata" si chiar imi place, adica...mananc. Dar nu stiu daca voi slabithinking Deci: la micul dejun un mar sau o para, la ora 10 un baton fitness, la ora 12 un baton fitness sau un mar, la ora 15 o salata(o salata din 3 oua si o rosie si un pic de castravete sau cartofi fierti, etc) ceva usor oricum. La ora 17 un fruct sau un iaurt + o cana maare de ceai neindulcit. Am renuntat la sucuri, paine si prajeli. Fac in fiecare seara 100 de abdomene si sar si coarda(200-300). In plus acum merg pe jos mai mult si ma plimb. Credeti ca voi reusi sa slabesc cateva kg in 2-3 luni?

12 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Da, sigur vei reusi.
Mananca si paine, dar nu multa.happy

| loricel a răspuns:

Cred ca vei reusi daca te tii de ea, dar ti-as sugera sa incluzi si carnea de pui sau peste la gratar casa nu lesini de foame.Succes!

| Derye a răspuns:

Lol, cica stil de viata sanatos. Ala e mai mult nesanatos.
Curele de slabire nu inseamna infometare si epuizare. Ele inseamna reducerea grasimilor. Mananca putin si des. E sfatul cel mai des primit de la specialisti. Consulta un specialist inainte sa te apuci sa-ti distrugi corpul. Mai bine grasa si sanatoasa decat slaba si prin spitale. Adica din cate vad eu acolo, tu nu iti asiguri strictul necesar de proteine, APA. 2L de apa pe zi e strict necesar! Ceai-ul poate fi indulcit cu miere de albine. Iti dau un sfat: Renunta la batoanele fitness (doar reclama e de ele), si diversifica. Muuult. Deci nu manca la fel in fiecare zi, mananca diferit. Azi asta, maine alta.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Incearca dimineata lapte sau iaurt )1% cu cereale integrale, branza de vaci degresata, deasemeni nu renunta la carne de pui sau peste (fiarta sau gratar), salate, legume, fructe, lichide 2-3 l pe zi.

| alonet a răspuns:

Pai daca in fiecare zi mananci ce scriai sus o sa ai ceva lipsuri de te miri ce, ca idee eu am slabit 2 kg doar renuntand la suc si inlocuind cu apa plata, ca idee daca mergi mai mult pe jos si sari coarda si faci si abdomene si nu amnaci paine. anticipez ca in prima luna slabesti cel putin 4 kg si in a 2 luna inca 2kg deci cam 6-7 kg

| bublegum a răspuns:

Aceasta este o dieta hipocalorica cea ce ti-ar putea dauna organismului daca o ti pe perioada lunga.ar trebui sa cosulti un nutritionist online sa te indrume spre o dieta potrivita pentru varsata si metabolismul; tau

| mecfoy a răspuns:

Lipsesc cu desarvarsire carbohidratii si grasimile din dieta ta, care sunt elementare pentru o viata sanatoasa. Painea/orezul trebuiesc consumate, insa in cantitati mici.

Cu ce spui tu pe acolo cred ca o sa slabesti in jur de 200-500 de grame pe zi in functie de varsta si metabolism, mai ales ca duci si o viata activa. Dupa ce faci sport, trebuie sa consumi zahar si proteine, ca se formeze muschii, altcumva ti-i distrugi si nu realizezi nimica.

| asdffghjjkl a răspuns:

Posibilwinking

| dyddyyyx18 a răspuns:

Cred ca da. Da ar fi bine daca in loc de unu` din cele 2 batoane de fitness ai manca un fruct. Cred.

| ruginiz a răspuns:

Ai potential. si eu vreau sa ma apuc sa fac miscare. Nu sunt grasa, dar nu mai am muschi, am pus nitel burtica laughing Eu cred ca da. Poti sa te rasfeti si cu prajeli din cand in cand, e bine ca renunti la lucruri nesanatoase, dar ai grija sa nu te infometezi, mananca atata cat iti cere organismul, echilibrat si mai ales la micul dejun ca ala e cel mai important si iti furnizeaza energia pentru toata ziua. Numai bine, revino dupa 2-3 luni sa-mi spui laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SigurhappySuccesc:*

| Eaaa.eHaiPentruCăÎiPlacee;x a răspuns:

Cred că da, ai un stil de viaţă sănătos, după cum se vede happy.
Cred că voi adopta şi eu această dietă happy