| jimmyjimmy a întrebat:

De cativa ani am o boala de piele numita pitiriazis versicolor am fost la mai multi dermatologi fiecare mi-au prescris niste medicamente si unguente... problema este ca atunci cand imi dadeam cu ele treceau dar dupa apareau la loc ce imi sugerati sa fac. Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o ciuperca. Trebuie, in primul rand, sa continui tratamentul in fiecare zi minim 6 saptamani dupa disparitia ultimei leziuni. Si in tot acest timp de tratament trebuie sa schimbi in fiecare zi cearsafurile si prosoapele si sa le fierbi dupa fiecare folosire.

| Pure.Sunshine a răspuns:

Boala aceasta nu se vindeca niciodata. cunosc si eu un caz asemanator