| JustAKiss a întrebat:

De ce sunt tenisii Converse atat de scumpi?

Răspuns Câştigător
| cosmin655 a răspuns:

Conversi originali rezista si ani de zile fata de tenisi obisnuiti care nu rezista nici cateva saptamani(mie unu tenisi obisnuiti nu-mi rezista, mi se rup sau incep sa arate foarte urat dupa un timp)la converse lucrurile nu stau asa.Iti recomand si tie(macar o pereche)dar nu ii lua dupa net(sunt sute de tepe)iai dintr-un magazin de unde stii ca sunt originali(eu am dat 2 milioane jumate pe ai mei).

4 răspunsuri:
| TheStory a răspuns:

Este din cauza numelui si a firmei care ii distrubuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ca si cum ai intreba de ce produsele "Adidas" si "Puma" sunt mai scumpe ca cele "Adibas" si "Fuma". Conteaza firma, ce renume are.
Oircum, eu am tenesi de la se7en sau ceva-n genu', am dat 30 de lei pe ei si nu s-au rupt deloc si ii am de cateva luni.

| oPrajitura a răspuns:

Calitatea si numele care-l poarta. Totusi incearca pe www.fashiondays.ro mi-am luat conversi la un pret destul de accesibil.

| MariaCarla a răspuns:

Pentru ca sunt de calitate. Sunt de 1000 de ori maibuni decat cei care ii vezi la un magazin gen 38.