| halo a întrebat:

De ceva timp incerc sa ma ingras la picioare... am incercat sa mananc cat mai mult DEGEABA...sad cineva ma sfatuit sa urmez un program strict de exerciti fizice hm dar ce exerciti care miar dezvolta mai repede musculatura picioarelor? tin sa mentionez ca sunt fata am 48 kg si 1, 70 inaltimea. detest sa mi se spuna ai fi superba daca nu ai fi asa slaba si chiar a devenit un complex. cine ma poate ajuta cu cateva sfaturi big grin pentru exerciti care pot dez. musculatura picioarelor si daca e chiar bine sa fac asta big grin astept raspuns dau funditaaaa

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| campanario a răspuns:

Scumpa mea, accepta'te asa cum esti. Eu as vrea innaltimea ta de exemplu. Eu sunt mica de innaltime, am doar 1, 50 si 47 kg. Probabil tu m'ai vedea bine. Insa sa iti zic ca nu. Am picioarele extrem de subtiri, ravnesc dupa o pereche de picioare sanatoase, pline.Asta e una, ca sa nu mai zic de piept si restul' laughing. Am bagat ca idioata ore intregi la fitness ca am zis ca, cu exercitii castig volum, dar tot degeaba.Atata doar ca ca mi le'am intarit. Insa nu inteleg tu, care esti innalta de ce nu optezi pentru tinute indrasnete? Crede'ma ca tie o fusta pana la genunchi din aia cu talie innalta, te'ar arata perfecta, ca sa nu zic ca tu avand picioarele subtiri, optic par si mai lungi. Cine iti critica fizicul, o zice din invidie, multe ar vrea sa fie ca tine, de exemplu eu big grin. Daca eram un pic mai innalta, mi'ar fi placut sa fiu slabuta si innalta. Fiecare e cum e si trebuie sa ne acceptam. Pupici

| rain a răspuns:

Invata sa de dai pe role, ajuta chiar foarte mult si e o activitate placuta.

| informatul a răspuns:

Pai incearca sa faci exercititii de alergare...
cu siguranta iti v-a dezvolta musculatura.
plimbate pe scari sus-jos sus-jos big grin

| alex100 a răspuns:

Si eu am avut o problema similara, acum cativa ani eram prea slab si nu stiam ce sa fac, am incercat si cu mai multa mancare si cu exercitii si ce crezi nici un rezultat big grin
Acum aceasta chestiune a scapat de sum control
Intro saptaman am 51 kg apoi saptaman viitoare 57 iar peste doua saptamani 48kg... e ciudat nu? :d
Sa nu-ti faci probleme ce aceasta chestiune peste un an nu vei stii cum sa mai slabesti; d

| un copil:x a răspuns:

Si eu am picioarele subtiri:-