| anonim_4396 a întrebat:

De unde pot cumpara ulei de cocos? Nu vreau online. Si cam cat costa? Si nu vreau raspunsuri ca "la magazin" sau eu mai stiu ce.

Răspuns Câştigător
| UrsuPolar a răspuns:

Nu trebuie sa te deplasezi pana la afi. Poti incerca in orice auchan sau farmacie.
E bun pentru par, piele si gatit. Acelasi produs.

| anonim_4396 explică (pentru UrsuPolar):

Stiu ca e bun pentru par, insa nu am gasit in magainele astea mari si nici in farmacii. Am incercat la 4 magazine mari si 5 farmacii.

15 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

De la plafar/farmacie naturista sau dm

| UrsuPolar a răspuns:

Afi cotroceni, auchan, 70 ron borcan de 500ml.

| anonim_4396 explică (pentru UrsuPolar):

Prea departe. Totusi, merci pentru raspuns happy

| Lola05 a răspuns:

Eu îmi cumpăr din orice plafar/ magazin naturist, în ultimul timp am văzut că au. Al meu e de la Steaua Divină (firma producătoare) - 100% natural, bio, fabricat manual; am dat 45 de lei pe 350 ml.

| Ademira a răspuns:

Uita-te in DM daca gasesti. Intreaba de ulei de cocos de la Alnatura. Eu il iau din Germania, nu stiam ca se gaseste si la noi. Am inteles ca e firma romaneasca Alnatura. Ei uite asa arata si e super bun la gust si miroase excelent. https://www.google.ro/......ps?/search

| anonim_4396 explică (pentru Ademira):

O sa incerc cu Alnatura. Eu nu vreau sa gust sau sa miros laughing Vreau sa-l aplic pe par.

| Ademira a răspuns:

Uleiul de cocos care nu e foarte procesat si e din ala bun pentru piele, par si gatit, e cel cu gust si miros. Daca nu miroase si nu are gust, degeaba il iei. E diferenta foarte mare intre cel procesat si cel presat la rece. Oricum, cel mai bine e sa il faci tu acasa, asa stii o treaba. Daca ai blender, te-ai scos si la un pret si mai mic. Gasesti nuci de cocos decojite in Mega Image (sper ca mai sunt). http://marawvegan.ro/cum-sa-prepari-acasa-ulei-de-cocos-presat-la-rece/
E mult mai ieftin si chiar daca iti ia putin timp, ce rezulta la final stii sigur ca e natural. Eu mananc zilnic 2 lingurite de cocos si e super bun pentru piele luat asa.

| Aliaaa a răspuns:

La magazinele naturiste și in marile supermarket

| Floroiu_Roxy_1981 a răspuns:

E cam scump din cate stiu peste 50 de lei. Stii unde gasesti? In Real, Baumax etc. Este cu 500 ml la 75 de lei. Eu zic ca-i convenabil!

| anonim_4396 explică (pentru Floroiu_Roxy_1981):

Baumax? Aia nu erau cu materialele de constructii?

| anonim_4396 explică (pentru Floroiu_Roxy_1981):

Si acum, cui dau eu funda?

| Ademira a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-i necesar sa dai funda. Adica nu cred ca lumea ajuta aici pentru funda.

| Crinutza_Crina_1990 a răspuns:

Se gaseste in moll si costa 30 de lei

| Cornel_Edy_1976 a răspuns:

La farmacia Beibi Tei poti cumpara 1 l de ulei de cocos cu doar 19, 5 lei