| anonim_4396 a întrebat:

De unde sa-mi iau și eu o rochița pentru o nunta? Ca in mall găsesc doar chestii de strada

Răspuns Câştigător
| Georgiana0216 a răspuns:

Buna!

Pentru rochii de ocazie eu aleg mereu https://www.poema.ro/
Ador rochitele de la ei, doar ca te sfatuiesc sa mergi direct in magazin, deoarece unele materiale nu sunt chiar atat de ok, desi pe site apar wow (se intampla rar, dar mai bine sa eviti o neplacere). Eu personal merg in magazin, vad produsele, iar daca nu au nr meu comand pe site. Marimile coincid, doar ca uneori rochitele le mai scurtez, ca inaltimea nu ma ajuta :))))
Eu sunt multumita si ti-l recomand cu drag!

| Georgiana0216 a răspuns (pentru Georgiana0216):

Si inca un pont, eu am masurile 87-68-89, iar in functie de model oscilez intre 34 si 36. Daca modelul e pe corp sau materialele sunt mai batoase, contin putin elastan, prefer 36 ca sa nu ma stranga, iar daca modelul este mai lejer, sau materialele sunt usor elastice, aleg 34.
Spor!

| anonim_4396 explică (pentru Georgiana0216):

Mulțumesc

| Georgiana0216 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu drag!

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

De pe internet, desi trebuie sa fi atenta pentru a alege masura corecta, daca iti va fi mai mare stii ca o vei putea corecta la croitreasa, daca o iei prea mica, nu vei mai putea sa ii faci nici o modificare din pacate.
https://www.bonprix.ro/......-de-seara/
La C&A daca ai in orasul tau poti merge direct la magazin si poti cumpara, au rochii mereu dragute sau daca nu ai o poti face online:
https://www.c-and-a.com/......i-de-seara