| georgianacas a întrebat:

Dece fetele ma urasc pentru ca sunt retrasa
?///

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Draga mea, nu cred ca te urasc pentru ca esti retrasa, timida, din punctul meu de vedere...
Nu trebuie sa te intereseze ce cred anumite fete despre tine, din rautate sau invidie, sau pentru ca sunt ele arogante si prost crescute...
Cu siguranta poti avea prietene asemanatoare tie cu care sa te intelegi foarte bine.
Trebuie doar sa te aduni cu cine te asemeni!
Asa te vei simti bine in grupul tau, si nu te vei mai simti singura, nici nu iti va mai pasa de ce spun altii!
Vei fi cu prietenii tai!

9 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu te urasc. Probabil ca au impresia ca te izolezi tu de ele, ca te crezi mai buna... Nici unul din noi nu se vede ce priviri arunca, cum reactioneaza. De aceea exista comunicarea - ca sa nu interpreteze nimeni nimic. Daca tu esti retrasa si nu poti sa vorbesti usor este destul sa schitezi un zambet si sa te uiti cu drag si intelegator. Vei vedea ca te vei apropia de ceilalti.

| monyk a răspuns:

Buna, ai incredere in tine si in fortele tale proprii, nu te lasa condusa de altele, impune-ti punctul de vedere, nu mai fi asa retrasa, oricum nu cred ca e vorba de ura pentru ca nu e motiv sa urasti pe cineva pentru asta...

| Zoombe3 a răspuns:

Nu te urasc, dar in general oamenii nu se simt atrasi de persoanele timide, incearca sa deschizi o discutie si propune subiecte, ai sa vazi ca se vor uita cu alti ochi la tine.

| zuzuliana a răspuns:

Nu te urasc dar problema e ca nu esti pe placul lor... ele probabil vb de baieti de tot felul dechesti in schim u fiind tacuta doar asculti... ele nu au nevoie doar sa le asculti ci din contra sa le povestesti si u...in ziua de azi un om retras are numai de pierdut.parerea mea eu zic ca ar trebui sa te schimbi nu e greu dar trebuie sa ai ambitie...crede-ma eu stiu o persoana care era la fel ca u nu era frumoasa, se imbraca urat, nu vb cu nimeni si acum ii fata plina cu fite si iubita de baieti (astea toate intr-un an)... poti sa devi si u la fel ca fetele alaea care zici u ca te "urasc" in primul rand uitate la ele ce vb in general incearca sa intri si u in acea discutie...gandeste la un singur lucru toti oamneni suntem la fel, poti sa devi cine vrei u cu ajutorul tau...schimbanduti la u ceea ce nu-ti place...in vaz daca nu te descurci apeleaza la un psiholog...sau chiar la un prietena buna...Succes

| Bianca26bb a răspuns:

Poate ca nu numai asta e problema... Incerca sa-ti gasesti slabiciunile, si daca poti, elimina-le! Si... incearca sa-ti faci cat mai multi prieteni; care nu-si bat joc de tine! Si... sigur vei gasi!:*

| ICanLoveYou a răspuns:

Tu esti diferita si de obicei copii nu prea ii baga in seama pe cei care sunt retrasi daca vrei sa fi bagata in seamaincearca sa stai cu ei si sa te joci cu ei

| galileo a răspuns:

Ceau. Nu te urasc fetele pentru ca esti retrasa, doar ca te abordeaza fiindca stiu ca esti tacuta. Fii tu insati si vei descoperi persoane care sunt la fel ca tinewinking, persoane care te accepta asa cum esti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca nu te inteleg.Incearca sa comunici si u cu ele ca sa le demonstrezi ce fata cool esti... poate ca o sa fie greu si tot n-o sa te accepte pentru ca majoritatea fetelor din ziua de azi au fite insa daca tot o sa te urasca inseamna ca sunt invidioase pe tine sau nu te merita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii comunicativa si nu fi timida sau cine de genu astawinking
nu e bine nici asa
Eu am o rietna de suflet pe care o iubesc
love struck