| Alexaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Deci, am si eu o problema :-ss Parul meu este nevopsit, lung si cret /ondulat si cateodata sta atat de marfa >8- dar mie imi place si mai mult cand il am drept straight face Toata lumea imi spune ca am parul frumos si sanatos si ca de ce mi`l stric cu placa straight face ca mi`l ard si mi`l deteriorez. si etc etc...

Vreau si eu sa`mi spuna cineva ce produse bune sunt pe piata pentru a da stralucire parului si daca sunt si produse ca sa nu mai iti arda parul cand te faci cu placa... sa imi zica si dau fundita love struck

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

O schimbare de look este mereu binevenita, dar ai grija sa nu exagerezi! Incearca sa-ti indrepti parul cat mai rar(de 2-3 ori pe luna eu zic ca e de-ajuns), pentru ca in felul asta nu-l distrugi. O data pe saptamana sau o data la 2 saptamani fa-ti o masca pentru par cu ulei de masline(pui o lingura-2 de ulei intr-o cescuta si il intinzi uniform pe par, lasi o ora - o ora1/2 sa actioneze si apoi speli bine parul. Va straluci mult mai tare si va fi mai rezistent si frumos. Daca ai probleme cu parul gras, evita radacinile.)
Serios acum, nu te obisnui prea mult cu placa, pentru ca oricat de buna ar fi, tot distruge parul si multe fete regreta acum ca si-au stricat parul vopsindu-l sau chinuindu-l cu placi/ondulatoare etchee hee

3 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Si eu am parul ondulat si lung. eu pentru stralucire folosesc putin otet (jumatate de pahar intr-un lighean mic) in ultima apa de limpezire a parului. Ca sampon folosesc Clear. Eu zic sa nu mai bagi placa in par ca e pacat de el...

| ancan a răspuns:

Pentru stralucire ai putea incerca o masca cu ulei de ricinbatting eyelashes

| Cristary a răspuns:

Eu iti zic, la fel ca ceilalti, sa nu te mai faci cu placa. Este drept, nu te arzi, dar doar daca o folosesti, cam o data pe luna, si asta e mult. Incearca sa-ti lasi parul asa cum este, sunt sigura ca esti unica prin felul cum arati, si multe persoane ar vrea parul tau happy
Cat despre produse,. eu zic sa te clatesti cu ceai de urzici si frunze de nuc, iti dau stralucire si iti intaresc parul. La mine a mers. Puup, puiule happy :*