| Iriiiii a întrebat:

Deci cred ca asta e cel mai mare complex al meu...
am par pe sani, intre sani si pe burta...
ce sa fac sa dispara? am citit pe net ca nu e bine sa il epilez pentru ca va creste si mai mult... e adevarat? mai sunt fete cu par pe sani, intre si pe burta pe aici pe TPU? si voi ce faceti? cum il faceti sa dispara?
as vrea sa fac cumva sa dispara, da doar eu sa stiu adica sa nu alte mama si alte prietene de-ale mele ca imi e rusineee!
si nu as vrea sa ma duc la doctor!
va roog am mare nevoie de ajutor! e foarte stanjenitor! ma gandesc ca poate pe viitor cand voi fi si eu mai mare, poate v-a trebui sa port ceva decoltat sau cine stie cum se va ajunge si se va descoperi ca am par pe sani! va rog ajutor ce sa fac?
asa si am 14 ani
oare va disparea de la sine?

9 răspunsuri:
| Akuryo a răspuns:

Exista la farmacie o crema care le face blonde dupa aplicare( este si pentru mustata) thinking sau poti sa te faci cu laseru'thinking

| litlledolleioanna a răspuns:

dispare cu laserul dupa cateva sedinte nu o sati mai creasca.intr-adevar e un pic cam scump dar merita. e posibil ca dupa cativa ani sa-ti apara iar dar nu e ceva sigur la marea majoritatea nu lea mai crescut dupa ce sau epilat cu laserul eu am 2 ani de cand m-am epilat pe picioare si nu mia mai crescut deloc.

| doreen a răspuns (pentru litlledolleioanna):

Esti un caz fericit din cele 25-30 % carora nu ti s-a intamplat DEOCAMDATA vreo problema adversa si...complicata dupa iradierea cu laser! Daca nu te pricopsesti cu vreun cancer la nivel epidermic, poti contacta o disfunctie sanguina sau subcutanat-chistica! O verisoara de-a mea a decedat de cancer de piele dupa o epilare definitiva efectuata acum vreo 3 ani! Este o metoda care in statele "destupate si evoluate" se foloseste extrem de putin iar "posesorii acestor tehnici" si-au indreptat privirea catre unele tari cu populatie feminina frustrata de acest aspect! Numai la unele popoare (mediteraneene, latine, arabe, caucaziene sau din sud- asiatice)de la care nici noi nu facem rabat, eronat se considera, neigienic, neaspectos sau din lipsa de bun simt femeile cu pilozitatea expusa privirilor tertilor! Sunt foarte multi barbati care le plac astfel de femei extrem de paroase care inspira naturalete, virginitate, pasiune si frumusete nestapanita! Chiar va intereseaza parerile unor filfizoni excentrici care considera altfel o femeie cu o "virilitate" mai accentuata?! Pai unor astfel de oameni li se pare frumos si normal sa-si expuna cheliile lucitoare, piercingurile si tatuajele "aborigene" luandu-le drept cat se poate de moderne si. morale!

| maryangelll a răspuns:

Buna @Iriiiii! In primul rand nu trebuie sa-ti fie rusine sa mergi la un doctor pentru ca asta este scopul doctorilor:sa te ajute. Nu stiu ce sfaturi am putea sa-ti dam noi cei de pe TPU. Daca de exemplu il epilezi cu ceara firul de par se va rari si se va slabi, dar totusi nu va disparea de tot si in plus este foarte dureros. Dar stiinta a evoluat si sunt atat de multe metode de epilare definitiva. Eu de exemplu nu ma confrunt cu par pe spate, pe sani si pe burta, dar am par pe maini care arata ft inestetic. Sfatul meu este sa vorbesti cu mama ta daca aveti o relatie buna si sunteti destul de apropiate, poate ca prietenele sunt mai barfitoare si rad pe la spate, dar mama ta intotdeauna iti va vrea binele.Impreuna puteti gasi o solutie pentru ca epilarea in acele zone nu este tocmaipotrivita. Bafta!

| ktrinel a răspuns:

Hopa.straight face

Răspuns utilizator avertizat