| Iriiiii a întrebat:

Deci eu ma epilez subrat cu epilatorul. dar faza e ca a doua zi parul creste din nou. ce sa fac? ce metode stiti care sa incetineasca cresterea parului?
eu cred ca creste mai repede pentru ca eu m-am si ras subrat de cateva ori. voi ce parere aveti?
exista si metode care sunt facute in casa de indepartarea parului de subrat? aia cu zahar ati incercat-o? ce parere aveti despre ea?
va rog ajutati-ma uneori nu ies afara pentru ca am par subrat si imi e rusine sa port maieuri.si cateodata nici nu am timp sa ma epilez subrat.
multumesc muuuult!

Răspuns Câştigător
| glamour a răspuns:

Pai continua sa te epilezi cu epilatorul sau ceara, la salon, in niciun caz nu baga iar lama sau crema ca nu faci nimic. Aia cu zaharul, e greu de obtinut asa ca mai bine las-o... Epileaza-te zilnic, asta e, in timp se va mai rari firul de par si nu va mai fi nevoie sa te faci zilnic. Si eu am bagat lama asa ca acum ma epilez cu epilatorul la 3-4 zile. Avantajul la epilator este ca ia si firele de par mici, in schimb la epilatul cu ceara trebuie sa lasi parul sa creasca putin.

5 răspunsuri:
| glamour a răspuns:

Eu nu recomand cremele pentru incetinirea cresterii parului, nu incetineste, fac numai sa astupe porii si sa iti creasca firele pe sub piele si o sa se vada groaznic.

| FunKyPunKyGirl a răspuns:

Cumparati crema anti-crestere.am avut si eu]

fundaAa?

| Diddy a răspuns:

Dacă te epilezi cu epilatorul, iar el smulge fierele, e imposibil să crească până a doua zi. Mie cel puţin [ şi eu tot cu epilatorul mă epilez ], îmi cresc fiere dupa o săptamană.

N`ai cum sa 'încetineşti' creşterea parului, eventual să împiedici să crească mai des. Epilează`te în continuare cu epilatorul.

La salon, la epilarea cu ceară, firele trebuie să fie destul de mari ca sa poată fii smulse, şi nu cred ca poţi suporta parul 3 săptamani acolo.

Nu e bine ca ţi l`ai ras, renunţa la această metodă pentru îndepărtarea părului! Atâta timp cât de acum în colo îl smulgi, n`ar trebui să fie un motiv pentru care creşte mai repede. happy

Mai este crema epilatorie... E uşor de folosit, si nu e foarte scumpă. Dar problema este că firele o sa`ţi crească înapoi foarte repede...

Nu cunosc metoda cu zahăr... Îţi recomand să mergi pe metodele cunoscute de toată lumea, nu întotdeauna 'soluţiile bunicii' sunt sănatoase si eficiente.

Ai grijă de tine! kiss

| maryanu a răspuns:

Nu`ti recomand prostia aia cu zaharul este foarte dureroasa, dupa ce te epilezi foloseste tar cu aloe si ala incetineste cresterea.