| Rebecca_4606 a întrebat:

Deci m-am luat pe maini[cu ceara] iar pe undeva pe la umar cred ca m-am iritat si mi-au aparut niste bubite/chestii rosii si nu-mi plac deloooc straight face.

Ce as putea face ca de acum in colo sa nu-mi mai apara, si sa-mi treaca cat mai repede astea?straight face

Multumesc mult!:*

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Incearca si da cu o alifie de glabenele sau alte plante, vezi sa fie bine absorbita de piele inainte sa dai cu ceara.

| carliontzi a răspuns:

Asta am patit si eu, dar mi-a trecut folosind o crema hidratanta pentru acnee cu tataneasa e in jur de 9 lei o gasesti la farmaciiwinking

| sephora_8431 a răspuns:

Foloseste un ulei de corp pentru hidratare postepilat si nu fa dus imediat dupa epilare pentru ca riscul de foliculita e mai mare inaintea inchiderii porilor. Bubitele iti vor aparea mereu, e o mica reactie iritanta datorita benzilor de ceara, dar in cateva ore dispar de la sine. La fel se intampla si cu aparatul de epilat. Toate bune!