| AliceAliceAliceAlice28 a întrebat:

De curand mi-au aparut niste bubite rosii pe maini(mentionez ca nu ma mananca)...banuiesc ca mi-au aparut de la caldura sau de la faptul ca acum doua saptamani m-am epilat cu ceara pe maini...as vrea sa scap cat mai repede cu putinta de aceste mici inflamatii! pls. funda
as vrea niste remedii naturiste daca se poate

3 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Cand te epilezi cu ceara/aparatul de epulat imediat iti apar acele bubitze rosii deoarece sa iritat pielea. si ele trec in maxim o zi.
nu are cum dupa 2 saptamani de la epilare sa iti mai apara acele bubitze.
pot sa fie din cauza transpiratziei. poate ar trebui sa te duci la farmacie sa intrebi ce anume iti recomanda.

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna, Cumpara de la farmacii Claritine sau ceva de genul.
Pa, pa.

| 4Life a răspuns:

Nu e nimic! si mama are ca se face cu bicu. Apropo astea se fac de la caldura si pot sa iti apara si niste dungi rosi si sa te manance.(date cu crema de galbenele)funda?