| anonim_4396 a întrebat:

Deci,numai stiu ce sa ii fac la parul asta,il am foarte rar, si fara volum.prin septembrie m.am vopsit brunet cu nuantator apoi prin decembrie m,am vopsit brunet cu vopsea, peste 2 luni m.am vopsit din nou cu nuantator, apoi peste 1luna iar m.am dat cu nuantator.prin decembrie m.am dat cu niste fiole de ginseng timp de 1 luna (1fiola la 4 zile). apoi prin martie am inceput sa ma dau cu ulei de ricin si cu gaz.eu ma spal din 2 in doua zile si ma dadeam odata cu gaz odata cu ulei de ricin, mi.am luat si un sampon anti cadere de la plafar,l-am terminat, fara nici un rezultat
apoi mi-am luat unul de regenerare de la Himalaya,(inca il folosesc)azi m.am vopsit cu henna de la plafar si deja il am aspru,si a inceput sa imi cada,a da,si mai am oleaca si dintr-o masca de par de la kallos(placenta,se numeste)straight face
nu stiu ce sa ii mai fac, e foarte rar.Acum 15 zile mi-am luat supliment de vitamina b si iau cate 2 pe zi.ce sfaturi imi puteti da?

Răspuns Câştigător
| LoveeMakeup9 a răspuns:

Incearca sa nu te speli asa de des.Eu ma spal pe par odata la 3-4 zile. Daca il speli asa de des parul o sa iti fie foarte sensibil si oarecum "dependent"de spalare.Eu nu ma spal si vreo saptamana si parul nu mi se unge big grin
Inca un sfat..nu folosi prea mult balsam cand te speli pe par si foloseste un sampon :dur: ca head and shoulders sau unul de barbati (stiu ca suna ciudat dar cel de femei e prea pretty sa nu se raneasca parul si din astea).Asa am reusit eu sa am par cu voulum.Incearca sa nu folosesti masti de par..foloseste doar ulei de ricin cu vitamina A bafta!

| MsJoker a răspuns (pentru LoveeMakeup9):

Am incercat sa ma spal mai rar, dar tot la 2 zile mi se ingrasa

9 răspunsuri:
| georgiana999 a răspuns:

Incearca tratamentul de la revalid( sunt fiole dar si sampon). Il folosesc si eu de 3 luni si nu imi mai cade parul.Il gasesti la farmacie. happy

| MsJoker a răspuns (pentru georgiana999):

Cat costa?

| georgiana999 a răspuns (pentru MsJoker):

Am dat 35 lei happy

| EvilThoughts a răspuns:

Ar ajuta dacă nu te-ai mai vopsi așa des pentru că îl deteriorezi și nici spălările dese nu ajută.
Probabil să fiind rar, se îngrașă foarte repede și de aceea te speli așa des-știu pentru că și eu fac la fel- dar nu e bine.
Încearcă la farmacie să întrebi ce poți face sau la un coafor unde te tunzi. Doamnele de acolo de obicei știu de ce are nevoie un anumit tip de păr.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Nu te mai vopsi, vopseaua strica foarte tare parul, chiar si nuantatorul.

| LoveTenis a răspuns:

Alimenteaza-te corect: inutil sa mai vorbim despre o alimentatie bogata in vitamine si minerale, care iti redau frumusetea din interior, nu-i asa? Cu siguranta stii deja aceste lucruri. Totusi, iti dezvaluim un truc: bea amestecuri din banane cu miere sau iaurt cu lapte degresat. Sunt foarte bogate in biotina, vitamina capabila sa iti faca parul mai des si cat se poate de sanatos.

Maseaza-ti scalpul: lipsa densitatii parului poate traduce o proasta circulatie a sangelui in zona scalpului. Asa ca trebuie sa actionezi, masandu-ti scalpul cu uleiuri esentiale - cum ar fi cele de jojoba, henna sau rozmarin. 15 minute pe zi si cateva picaturi de ulei, iar rezultatele sunt uimitoare!

Foloseste praf de copt: adauga 5 lingurite de praf de copt in sticla ta cu sampon si amesteca bine. Apoi, samponeaza-ti parul ca de obicei. Praful de copt iti curata scalpul in profunzime si permite regenerarea celulara si capilara.

Ce sa nu faci pentru a avea un par bogat

Nu e nevoie sa te tunzi scurt (sau zero!): nu ar fi o miscare prea inteligenta nici pentru aspectul tau exterior, nici pentru sanatatea parului tau. Specialistii sustin ca aceasta masura radicala nu are nici o sustinere stiintifica care sa o indreptateasca pentru o asa zisa indesire a parului.

Nu te spala in fiecare zi pe cap: sampoanele sunt produsele chimice care, folosite in exces, pot sa subtieze firele de par.Vei avea parte asadar de un efect exact invers decat cel scontat. O data la 2-3 zile este de ajuns, si atunci incearca sa nu folosesti sampon in exces si mai ales, sa nu te samponezi de doua ori.

Nu iti peria prea mult parul: Un studiu aparut recent scoate in evidenta ca cu cat iti periezi mai mult parul, cu atat iti cade mai mult. Asa ca, incearca sa te rezumi la periajul de dimineata si la cel dinainte de culcare.
Si lasa vopselele ca strica parul mai mult cum strica apa telefonullaughing.

| MsJoker a răspuns (pentru LoveTenis):

No mersi ma ca ai dat copy -paste de pe un site, da sincer n-aveam nevoiestraight face

| oanaro a răspuns:

Buna! Iti recomand cu incredere aceasta crema-tratament din ingrediente naturale:
http://olx.ro/......27NVx.html