| anonim_4396 a întrebat:

Deci sunt cam mica de statura si chiar vreau sa ma mai inalt! Nu-mi ziceti de inot, ci exercitii ceva foarte eficient! PLS HELP! mersi mult:*

5 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Pai exercitii nu prea exista, decat sa stai agatata de o bara, timp in care sa-ti intinzi cat de multi poti muschii. Baschetul, inotul, handbalul, voleiul te ajuta foarte mult in acest sens, sunt o sursa sigura de sanatate, nu stiu de ce nu vrei sa faci un sport.
Poti incerca si niste tratamente pe baza de HGH (hormonul cresterii), dar eu sunt sceptica in ceea ce le priveste, mi-e teama ca o data luate, te ajuta sa cresti, dar iti deregleaza tot organismul, nu stiu ce sa zic... Pe un site care se ocupa cu asa ceva, era prezentat un barbat care a urmat un astfel de tratament medicamentos timp de un an si a ajuns la de 1, 62 la 1, 72, dar mai mult ca sigur a suferit si alte schimbari pe care, din motive de publicitate, nu le-a facut publice, iti dai seama...deci e periculos. Am auzit de asemenea ca si somnul te ajuta in a te inalta (la copii si adolescenti) pentru ca in timp ce dormim se produce acest hormon al cresterii, fapt pentru care dimineata suntem mai inalti, iar seara, cand suntem obositi, mai scunzi, dupa cum au aratat unele studii stiintifice.
In orice caz, este important sa nu te lasi complexata de statura ta, considera ca esti o esenta tare intr-o sticluta micawinking.
Succes, pa-pa!

| noName_8681 a răspuns:

E foarte important sa faci sport. incearca basket...

| medgirl a răspuns:

Eu zic sa joci basket, a incercat cineva si chiar a mershappy

| Vogelspinne a răspuns:

Pai ce varsta ai? ca pana la 18 ani te poti inalta...
Este adevarat ca si inotul te ajuta nu numai sa te inalti ci iti dezvolta si muschii in timp happy eu fac sala si stiu un culturit care la 32 de ani cand a fost la cabinetul medical a observat ca s-a inaltat cu 2 cm deci orice este posibil happy. Succes

| oricine a răspuns:

Du-te la Baschet. s-au la handbal! bafta!
exista si tratamente dar sunt cam scumpe!