| Iubeste a întrebat:

Vreau sa ma inalt si nu stiu ce exercitii sa fac ....va rog sa-mi ziceti!

12 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Offf, cand oare o sa inteleaga toata lumea ca daca o sa faci toata viata ta baschet, inot, volei, handball si o sa stai atarnat de bara nu o sa iti modifici inaltimea sau oate o sa o modifii dar nu cu mai mult de 2-3 mm si am spus milimetri.
Fa ce vrei tu insa nu o sa iti modifici inaltimea, singurul sfat pe care ti'l dau e sa nu stai cocosat pentru a nu'ti incetini crestera in rest inaltimea e genetica daca genele tale dicteaza ca tu sa cresti pana la 1.80 atunci o sa ai 1.80, nu o sa poti fi mai inalt de atat.

| Kosmin19 a răspuns (pentru KellyGreen):

Te ajuta si basketul la inaltat happy.

| KellyGreen a răspuns (pentru Kosmin19):

Ba, nu, nu ajuta. Nimic nu te ajuta.

| Kosmin19 a răspuns (pentru KellyGreen):

Daca tu esti asa sigurahappy e ca tine, nu stau sa ma contrazic laughing

| Ciobotariu_Cristina_1998 a răspuns (pentru KellyGreen):

Corect! BASCHETUL nu ajuta pe toata lumea, eu am 1.51 si am facut timp de 2 ani BASCHET si nu m.am inltat chiar deloc!

| Adrianetc a răspuns:

Tractiuni la bara pe fata nu spate, inotul

| hideaway a răspuns:

Trebuie să te "întinzi" pe bară sau să practici volei sau baschet.

| dragos9234 a răspuns:

Baschet,volei,inot.

| CatzPopularity a răspuns:

Iti recomand exercitii de intindere. (dar nu in exces, s-ar putea sa te doara burta daca te intinzi prea mult)
In general ajuta baschetul, sau orce exercitiu care necesita sarituri si intindere (cu pauze)

| Iubeste explică:

M-am apucat de niste exercitii pentru picioare.....inot nu prea am cum sa fac unde sunt eu.....macar sa am 1:65. am 14 ani jumate si 1:55crying

| Gaby_Tudorache_1998 a răspuns:

Stay intins pe o bara frate se vede diferenta

| CommY38 a răspuns:

Pai ori faci baschet/volei/inot ori in fiecare dimineata sa stai atarnat pe o bara cat poti tu si ai sa vezi ca te mai inalti