| Fluture a întrebat:

Deci.Sunt tunsa cu breton, insa nu prea pot sa'l tin; bretonu']. Cand da parul meu de umezeala bretonu mi se transforma in doua suvite ondulate, si...halal breton:-s. Ce sa fac sa nu se mai intample asa daca da de umezeala? funditSaabatting eyelashes

3 răspunsuri:
| princess a răspuns:

Asa se intampla intotdeauna.bretonul este "ceva complicat" daca nu stii cum sa il domini.pai ceea ce trebuie sa faci este sa ti-l usuci cu peria rotativa si cu uscatorul apoi trece placa peste el de cateva ori. daca este bine lucrat ar trebui sa iti reziste destul de mult. dar cu umezeala asta hmmm...nu se stie niciodata. o alta solutie este aceea de a il prinde intr-o agrafa intr-o parte sau pe spate cand este timpul naspa big grin iar faza cu produsele, sa nu crezi ca au vreun mare efect, poti sa iti dai tu mult si bine tot ti se ondula de la umiditatea.

| HaHa_8983 a răspuns:

Buna.Si eu pateam asa. Mai ales vara.Bretonul meu e intr'o parte si il prindeam cu o agrafa.Ai putea face si tu la fel. Sper ca am ajutat.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune fixativ pe el, sau putina crema ca din cate stiu ajuta mult parul