| AnaNuSuntPa a întrebat:

Deci vineri am o serbare si azi am primit costumele..si sunt cu fuste scurte iar pe mine mama nu ma lasa sa ma epilez pe picioare..intr-adevar nu prea am vorbit cu ea decat odata i-am zis ca nu imi iau fusta ca am par pe picioare si a zis ca sunt copil..eu sunt clasa a6a si am 13 ani dar par mai mare..si unele colege de la mine se fac si pe picioare si pe mana pentru ca le-am intrebat...si mi-e rusine sa ma duc asa si nici nu am cum sa lipsesc pentru ca e obligatoriu.ce as putea face? sau zice mamei? cam cate tuburi de creme mi-ar trebuie..am 1.60 inaltime si picioarele mai groas.dar parul este foarte lung si negru sad Ajutor.

Răspuns Câştigător
| Inkubus a răspuns:

Poi, ai trebui sa vorbesti serios cu mama ta..sa ii zici ca o implori sa te lase sa te epilezi, chiar daca esti mica, asa am patit si eu, nu ma lasa, nu ma invata cum sa o fac, dar daca pana la urma nu te lasa, te duci binisor la cel mai aproape magazin, iti iei maxim 10 lei si iti cumperi o crema depilatoare si te dai pe picioare cu ea, si stai 10 minute dupa care te speli. Clar, scurt si la obiect. Sper ca te-am ajutat. Bafta la convingerea mamei tale. :*

| AnaNuSuntPa explică (pentru Inkubus):

Da asta cred ca am sa si fac..nu cred ca mai stau sa ii zic ..ma duc maine si imi iau cred ca 2 creme depilatoare, mai am acasa dar e pe terminate si nu cred ca imi ajunge..si ma fac singura happy Dar mi-e cam frica ce o sa imi zici cand o sa vada..chiar daca nu prea se uita la picioarele mele o sa observe intr-o zi

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Eu zic sa iti iei ciorapi, subtiri 20 den de culoarea pielii si nu se vede parul, eu asa fac cand nu sunt proaspat epilata si arata ok laughing

| GigiManivela a răspuns:

Ti-ar trebuie sa nu mai chiulesti la orele de romana...

| AnaNuSuntPa explică (pentru GigiManivela):

Eu? laughing zi tu unde am gresit si iti dau dreptate.

| AnaNuSuntPa explică (pentru GigiManivela):

Din fericire tin sa te anunt ca TPU m-a autocorectat..pentru ca nu mergea sa pun intrebarea daca nu dadeam autocorectare happy eu am 10 la romana dragul meuwinking

| Caty2000 a răspuns:

Ia-ti niste strampi de vreo 20 den cu efect de bronz, firele nu se vor observa, iar pielea va parea gingasa si bronzatawinking

| tarceabia a răspuns:

Zii ca toate colegele tale o sa rada de rine si mai inventeaza ceva iti trebuie maxim 2 tuburi

| Cathyme a răspuns:

Mai incearca sa ii explici mamei tale inca o data. Spune-i ca si colegele tale se fac pe picioare. Daca nu iti da voie poti sa cumperi crema care iti decoloreaza parul de pe picioare. Sper ca te-am ajutat.

| AnaNuSuntPa explică (pentru Cathyme):

Totusi eu vreau sa fiu fina..si ea sigur nu ma lasa pentru ca zice ca o sa ma doara daca ma fac cu epilatorul..pentru ca eu cu el m-as face si as suporta durerea..ar trebuii sa nu o intereseze in momentrul asta de mine sad pana la urma cred ca ma voi face singura cu crema depilatoare si gata...cam cate tuburi imi trebuie? sunt de ajuns 2?