| Robert_2672 a întrebat:

Despre uleiul de ricin.
Salutare tuturor.
As dori sa va intreb cum folosesc uleiul de ricin?
Cam ce ar trebui sa fac sa imi creasca cel putin 3 cm in 2 saptamani, este posibil?
Daca masez cu ulei de ricin la radacina, dau si pe intregile fire si las asa o noapte intreaga si dimineata sa ma spal cu sampon, o fi bine asa?
imi puteti spune va rog?
mersi

Răspuns Câştigător
| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Parul creste cam 1 cm pe luna. 3 cm intr'o jumatate de lunaa nu stiu daca iti creste, dar oricum uleiul de ricin o sa'l faca sa creasca mai repede am intzeles ca daca il amesteci cu un galbenus de ou are un efect mai bun, eu una n'am incercat asa l'am folosit pur si simplu si chiar mi; a kreskut dar nu 3 cm in 2 saptamani e cam repedehappy...si uleiul il aplici pe toata lungimea parului inainte de a te spala pe cap pe parul udhappy

5 răspunsuri:
| princess a răspuns:

Salut! ritmul cresterii parului este de 0, 5 mm pe zi adica in jur de 1, 5 cm pe luna, acest ritm nu este constant, ci variaza in functie de perioadele anunui de exemplu(vara creste mai repede) nu cred ca exista vreo metoda casera care sa il faca sa creasca mai repede!

| lya18 a răspuns:

Sal. Uite eu de exemplu am folosit pe la inceputul lunii de 3 ori uleiul, l-am folosit ca masca amestecat cu galbenus de ou. (2 lingurite mici ulei si 2 galbenusuri bine amestecate) si l-m folosit si la radacina si pe toata lungimea, si pot spune ca mi s-a intarit parul e mai puternic si vizibil mai stralucitor, insa in lungime e cam tot asa happy dar incearca happy

| Doar1îngeR a răspuns:

Da.masezi cu ulei de ricin si lasi pana a doua zi dimineata.
ai grija ca e foarte greu de scos din cap...trebuie sa samponezi foarte mult.

De crescut nu are cum sa iti creasca atat de mult.Iti va creste un pic mai repede decat normal (adica 1 cm pe luna).

| Robert_2672 explică:

Dar mai am o intrebare.
uleiul il aplic pe parul ud sau uscat?

| Antonik a răspuns:

Pai, acum depinde si de gresterea lui genetica. Cred ca iti va creste repede, dar nici chiar asa de mult. Uleiul de ricin ii inmoaie scalpul si il face sa creasca mai repede.Este bine cum ai spus tu, incearca asa!
Succes si sa-mi spui daca a mers, pentru ca ideea e foarte buna.
Pup:*