| IrinaMihaela15 a întrebat:

Care credeți ca este cel mai bun ulei natural pentru par? Eu am parul foarte deteriorat, tocit la vârfuri, aspru și fără volum.....de ceva vreme am început sa mă dau cu ulei de ricin luat de la farmacie și nu observ nicio schimbare a parului meu (îmi dau cu uleiul de ricine seara, înainte de culcare, masez bine pielea capului apoi îmi pun o punga d aia speciala pe cap iar dimineața după ce mă trezesc mă clătesc și mă spăl cu sampon). Credeți ca ar trebuii sa mă mai dau ca sa văd schimbări(mă dau cu el de aproape o luna)sau ar trebuii sa folosesc alt ulei sau cu totul altceva?

Răspuns Câştigător
| Leerix a răspuns:

Ai putea sa incerci si uleiul de argan.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi s-au reparat varfurile cu vreo 10 aplicari de ulei extra virgin de masline. Prefer sa-l amestec cu balsam pentru ca se clateste mai repede din par, il tin cam 30 de minute in special pe varfuri. Pentru scalp il aplici ca atare fara balsam. Iti recomand sa-l aplici cu masca kallos placenta, varianta de 500 ml e mult mai buna decat cea de 250 fiind mai groasa.

Eu obtineam volum facand o masca din miere, galbenus de ou si ulei. Ar trebuii si ceva ulei esential pentru ca galbenusul miroase urat sau nu-l mai pui deloc si poti tine masca in par mai mult.

| kiri11 a răspuns:

Eu folosesc un ulei-sampon numit hairmasti, este foarte bun. Poate te ajuta

| dianabaumli a răspuns:

Uleiul de cocos..parerea mea, chiar si Giselle Bundchen foloseste aceasta metoda pentru plete catifelate...si eu am incercat.happy