| Mangustă a întrebat:

Din punctul vostru de vedere, ce aspect fizic/moral (la fizic nu ma refer daca are sau nu sani cat pentru 3) caracterizeaza o femeie?

7 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

Moral...daca e superba si scoate numai tampenii pe gura degeaba.oh go on

| introduaicinumele a răspuns:

Eu sunt baiat... si sincer sa fiu ma intereseaza ca o fata sa aiba un corp frumos (sa nu fie grasa/slaba, adica sa mai faca miscare ceva sa fie in forma).
Si foarte important sa fie desteapta si sa nu aiba fite, sa nu exagereze cu anumite lucruri, si sa fie frumoasa happy

| xBya a răspuns:

O fata/femeie trebuie sa fie cat mai delicata, sigura pe ea si increzatoare in puterile ei. Cu cat e mai originala si diferita, cu atat atrage mai mult atentia. Ea trebuie sa fie constienta si de faptul ca aspectul fizic joaca un rol important in crearea parerilor celorlalti despre ea, deci ar trebui sa stie sa se ingrijeasca si sa adopte stilul care i se potriveste cel mai bine. Oricare ar fi acesta, feminitatea nu trebuie sa lipseasca, acel aer misterios si increderea in ea. Altfel cum i`ar mai cuceri pe barbati?

Răspuns utilizator avertizat
| Oanarry a răspuns:

Sunt femeie, si o sa iti dau un raspuns, pentru ca apreciez o femie frumoasa cand o vad. Sunt genul de femeie care ii arata iubitului fete frumoase pe stradahappy. Pai fizic: sa fie cat mai naturala (machiata discret) sa fie finuta, slabuta, ingrijita (am o problema cu manichiura si pedichiura-sa fie perfecte) sa aiba un zambet natural si frumos. Si bineinteles, comportamentul influenteaza foarte mult exteriorul. Adica banuiesc ca ti s-a intamplat sa vezi o fata super frumusica, iar cand deschidea gura sa se urateasca instant. Mie mi s-a intamplat. Era o fata (femeie de servici), da stiu, dar era superba, superba, toata lumea intorcea capul dupa ea, asta fiind intr-un local pe care il frecventam, iar cand a inceput: faaa du-te faaa d-aicisa dracului, s.am.d, s-a uratit brusc.
In fine, moral: sa nu fie prefacuta, sa nu vrea sa iasa in evidenta (sa iasa in evidenta involuntar prin simplitate si finete) sa fie cat de cat inteligenta, sa stie sa inchida gura unuia fara sa jigneasca, sa fie corecta, sa aiba simtul umorului, sa se limiteze la ceea ce stie si sa nu se angreneze in discutii in care nu are ce cauta. Sper ca ai inteles ceva, pentru ca sunt foarte obosita. Pupicihappy

| ExpertInLove a răspuns:

Eu sunt fata. Eu o fata care arata ok trebuie sa fie: slaba(adica gen 90-60 si bustul mai micut...nu-mi plac busturile mari, si abdomenul nu neaparat 60), ingrijita(parul ingrijit, tinuta sa arate ok, unghiile incrijite), draguta( adica sa fie simpatica fara sa fie neaparat frumoasa). O fata frumusica trebuie sa fie frumoasa(ochi frumosi, zambet atragator, buze pline, nas care sa o avantajeze fara sa iasa in evidenta, si o frunte normala). Iar o femeie frumoasa trebuie sa inspire asta: sa fie eleganta, sa aiba tact si ochi patrunzatori cu gene lungi, sa aiba un par de o culuore extraordinara, un par sanatos, natural, nedespicat si ingrijit, sa fie inalta, cu maini lungi si picioare lungi, sa aiba un abdomen plat, maini si picioare subtiri, sa fie decenta atunci cand e ste cazul si sexy atunci cand este cazul, sa poata cucerii doar cu un zambet, si foarte important sa fie un caracter impecabil nu injura, nu fumeaza, o duce bine cu scoala(are note bune, nbu chiuleste), sa fie cuminte(adica nu sa stea toata ziua in casa ca o tocilara dar sa aiba respest), sa ceara respect si nu atentie sa nu se machieze in exces si important sa stea dreapta, sa isi controleze miscarile cu mult tact si grija si sa fie bana la inima, sa ii ajute pe alti nu sa fie o scorpie care barfeste si altele...dar cam atat. Sper ca ti-am fost de ajutor si ca am putut sa iti transpun fata perfecta dupa parerile mele.

| ionut2424 a răspuns:

Sa fie mama natura laughing