| alinaceusan a întrebat:

Dupa ce aplic samponul si clatesc, se aplica apoi balsam si apoi masca? sau numai balsam, sau numai masca, una din 2?
am parul ondulat spre cret. big grin

Răspuns Câştigător
| AndradaKissYou a răspuns:

Buna,Alina! Deci in primul rand trebuie sa stii rolul lor!
BALSAMUL : in principiu balsamul il face mai moale, mai catifelat si in timp ai sa vezi ca nu mai cade parul atat de mult. totul e sa alegi un produs de calitate si potrivit parului tau (uscat, gras, degradat, vopsit)!
MASTILE CAPILARE : hidratateaza parul, confera elasticitate parului uscat,
dupa uscare, parul este moale si matasos, ajuta la repararea daunelor aparute in urma colorarii sau a tratamentelor chimice, ofera stralucire parului degrada!
Acum ceea ce vroiai sa aflii, balasamul daca il folosesti, foloseste-l dupa fiecare spalare! Masca foloseste de 2 ori pe saptamana pentru ingrijirea parului :*
Succes! FUNDA?>:d