| iiooaannaa26061994 a întrebat:

Dupa ce ma demachiez la ochi de rimel am vazut ca imi cad cateva gene. o sa mai creasca altele in log la alea ce au cazut sau nu

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Da, genele se regenerează, iar pentru grăbirea acestui proces poți folosi ulei de ricin.
Și mare grijă atunci când te demachiezi; folosește dischete, iar după ce aplici demachiantul, curăță impuritățile și machiajul cu mare grijă, în așa fel încât să eviți căderea genelor.
Baftă!

| BiuL a răspuns:

Ioi incearca sa schimbi rimelul sau vezi daca nu expirat. Nu e ok sa cada genele cad te demachiezi. Sau poate te demachiezi tu prea puternic, fii delicata.
Daca vrei sa iti creasca genele mai repede la loc foloseste ulei de ricin, aplica`l cu ajutorul pensulei de la un rimei vechi.

| myreluca12 a răspuns:

Da bineinteles.o sa iti creasca la loc stai calma.si un mic sfat sau truc.du-te repede la cel mai apropiat plafara si cumparati o sticluta de ulei de ricin si pune-o intr-un tub de rimel bineinteles gol si curata foarte bine si el si periuta si dati cand vrei ar fi bine zilnic cu el pe gene iti vor creste mai des si mai lungi. sper ca te-am ajutata... FUNDA?

| BrunetteBitch a răspuns:

Bineinteles ca vor creste din nou, sunt fire de par ca oricare altele de pe corp. Totusi, fii atenta de acum incolo cand te demachiezi, incearca sa fi mai delicata, in special in zona ochilor

| alexutsssa a răspuns:

Da.genele o sa ti creasca, unele o sa cada iar in locul lor creste altele!