| Ruxandra15 a întrebat:

Hei. Am patit ceva groaznic nici unei fete nu-i doresc asa ceva. Mi-au cazut genele, de la un rimel extrem de prost de la Avon. De fiecare data cand ma demachiez imi cad cate 5 gene de la fiecare ochi. M-ai am foarte putine gene si chiar daca nu-l mai folosesc ele tot cad.Ce sa fac sa creasca cat mai repede. Specific ca am folosit ulei de ricin au crescut si acelasi lucru cand m-am frecat la ochi erau pe mana.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie pentru analize de sânge.
Nu este obligatoriu de la rimel.
Pa, pa.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Si atunci de ce te machiezi daca iti cad genele, dat logic

| anonim_4396 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Asa e cand nu te intereseaza urmarile cand te machiezi sau te arunci in bazin fara sa verifici daca este apa. Nici acum nu inteleg de ce se machiaza fetele deoarece nu machiajul ala le scoate creierul in evidenta.sau sufletul.Nah,acum,cine stie daca ii vor mai creste vreodata.

| Ruxandra15 explică (pentru anonim_4396):

Sa nu-mi zici ca de la rimel am conjunctivita in fiecare an ca pe asta nu o cred. Se poate sa fie de la apa deoarece apa din Brasov are foarte mult clor eu nici pesti nu ii pot tine fara sa cumpar un pliculet pentru a scadea clorul. Desi nu am auzit sa fie de la clor caderea genelor poate fi de la o infectie (am avut extrem de multe anul asta).

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ruxandra15):

Foarte posibil.Dar si produsele de cosmetica de n feluri, unele mai periculoase ca altele fac probleme din acestea. Mute efemei se vaita din cauza sampoanelor sau vospelelor de par, ca si de alte produse.Eu unul cred ca ami frumoasa este femeia naturala, ne machiata.Ne vopsim doar atunci cand ne apare firele de par mai timpuriu dar nu accept ca o femeie sa se vopseasca dupa 40 de ani.In fine. Puteti merge la un medic pentru a diagnostica problem dvs. O zi buna.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Vino pe facebook în grupul Totul despre makeup. Sunt 10000-11000 de membri și cu siguranță fetele de acolo te vor ajuta.
Am folosit și eu un rimel de la avon și am avut probleme cu genele. După ce am încetat să-l folosesc, nu au mai căzut. Ca să nu îți mai cadă atâtea, când te demachiezi în zona ochilor, nu mai trage cu discheta demachiantă. Ai grijă să fie îmbibată în demachiant și tapotezi pe ochi SAU cu mâinile curate și dezinfectate, te speli cu demachiant pe față, inclusiv în zona ochilor și te clătești cu apă

| Ruxandra15 explică (pentru AnnaaaMaria):

Da e probabil sa fie de la faptul ca ma frec foarte tare la ochi cu discheta nu neaparat ca sunt machiata si cu mainile curate ma frec din cauza oboselii

| kyliejenner a răspuns:

Sue them laughing