| AnToOniiia a întrebat:

E adevarat ca placa pentru indreptat parul produce in timp caderea acestuia?

9 răspunsuri:
| alexandra_8659 a răspuns:

E adevarat ca placa de indreptat parul folosita in exces iti afecteaza parul si, eventual, la o folosire necorespunzatoare tipului tau de par. Pentru a vedea care sunt cele mai bune optiuni in materie de placi de par, iti recomand sa intri aici si sa alegi;) http://www.forum.divahair.ro/viewtopic.php?f=21&t=1592

| zuzukaeu a răspuns:

Nu stiu daca neaparat cade parul dar de ars se arde sigur.

| Teodora20 a răspuns:

Buna! Da, este adevarat, dar cade din cauza ca este ars, nu ca ar avea vreun alt efect placa. De preferat este sa folosesti cand te speli pe cap un sampon pentru par uscat sau deteriorat ca sa micsorezi daunele facute de placa. Exista si metode mai,, usoare'' pentru a indrepta parul cum ar fi peria cilindrica. Sper ca te-am ajutat!

| Gândac a răspuns:

Depinde si de placa, dar da, in general provoaca si caderea parului. Dar il si subtiaza si il toceste. O stiu pe propria experienta.
Exista totusi niste uleiuri cu care iti dai inainte sa ti-l indrepti si te ajuta mult.

| AluChitara a răspuns:

Dap...

| deea_7254 a răspuns:

Foarte adevarat!

| lore23 a răspuns:

Cu siguranta da, insa poti sa iti tunzi 1 data la 2 luni varfurile si sa ti-l ingrijesti cu masca de par. Nu va mai cadea asa

| RazvanRo22 a răspuns:

Da, chiar stiu persoane care si-au stricat parul din cauza placii.

| max_1911 a răspuns:

Caderea cred ca nu dar ca-l arde e corect si se rupe usor.