| anyry a întrebat:

E buna pasta de dinti pentru herpes?

11 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Cumpara plasture special si tine-l acolo. te va ajuta
cu pasta am incercat si niciodata nu mi-a grabit vindecarea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine intreaba la farmacie de o crema speciala pentru herpes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din experienta iti zic ca doar plasturii sunt buni si doar cei de la coomped. Dar tu poti sa-ti pui ce vrei tu acolo si urmatoarea intrebare sa fie gen " Cum scap de semnele de la herpes? " si noi sa-ti zicem " Obistuieste-te cu ele ca doar cu chirurgie le scoti. ".winking

| PeFuga a răspuns:

Eu am incercat de toate si tot o saptamana sau mai mult m-a tinut pana sa treaca... iar plasturii special pentru herpes nu au facut absolut nimic, doar ma deranjau si ma stresau...ce poti sa faci pe viitor este sa ai grija de imunitatea ta pentru ca virusul nu o sa dispara niciodata din corpul tau iar cand ai imuitatea la pamant te poti trezi imediat cu bubita sad

| Blamely a răspuns:

Teoretic da, poți să pui pasta pe el și să o lași așa.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Nu am folosit niciodata pasata de dinti pentru herpes.
De obicei foloseam crema ACICLOVIR, costa in jur de 7-8 lei, depinde, sau mai foloseam plasturi.
Incearca cu acetona. Te dai de cateva ori pe zi si se va intari acolo unde ai herpesul.
Pa, pa!

| timeOUT a răspuns:

Ai putea pune si pasta, dar vezi ce fell e, daca este "tare" si pentru dinti, nu cred ca este indicat pentru herpes.

| Hondru_Ramona_1996 a răspuns:

Nu pentru ca are o substanta care curata si inalbeste dintii si daca o pui pe piele iti intra in sange
si ramane uscat locul ala ...deci ...nu! dar Aciclovir este fff bunwinking

| dirtymind a răspuns:

Da, te dai cu pasta de dinti acolo unde ai herpes-ul si o lasi sa se intareasca. sa faci asta de cate ori este nevoie, pana iti trece happy si mie mi s-a intamplat. Sper ca te-am ajutat big grin

| Dumitru_Strungaru_1974 a răspuns:

Nimic nu e bun pentru herpes laughing