| anonim_4396 a întrebat:

E vulgar sa port o rochie de dantela la o nunta?

Răspuns Câştigător
| 1998ade a răspuns:

Dantela nu este la moda de loc deoarece suntem in secolul 21! nu e vulgar, dar nu e la moda

7 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Bineanteles ca nu este vulgar, dar nu uita asta depinde si de croiala rochiei, depinde foarte mult si de model daca este unul mai de actualitate sau unul mai vechi.Bafta.

| NoName_9903 a răspuns:

Anul acesta s-au purtat foarte mult rochiile de dantela! Sunt foarte importante tipul de dantela din care e facuta rochia, dublura, linia rochiei, decolteul... O rochie de dantela poate fi vulgara (daca materialul e "ieftin", daca e transparenta, sau prea mulata, sau prea decoltata), sau poate fi atractia serii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dantela e foarte la moda acum... dar depinde foarte mult cum o accesorizezi, cum e croita, cat de scurta e, daca e transparenta... da mai multe detalii ca sa te putem ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Moda 2009 - Tendinte si sugestii in moda anului 2009-2010

Top de dantela, tricou de dantela, rochie de dantela, orice care are si dantela va fi la moda anul acesta.
http://www.codrosu.ro/......2009-2010/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da dep cine o poarta dar e super nspa

| gege a răspuns:

Depinde cata dantela are si ce parti ale corpului ti se vad... dantela e eleganta, dar cu masurahappy

| cami_1122 a răspuns:

Nu! doar e o nunta, nu iti interzice nimeni cum sa te imbraci, iar in al2-lea rand, sunt la moda:d