| TheBlackSwan a întrebat:

Este adevarat ca bicarbonatul albeste dintii /?

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

In teorie ar trebui sa albeasca insa am auzit ca e destul de naspa. Daca vrei sa iti albesti dintii, cumpara de la farmacie pudra de albit dintii, am si eu si albeste foarte bine.

| corny04 a răspuns:

Buna happy
Mai intai intreaba dentistul, pentru ca bicarbonatul ataca smaltul si ca urmare vei avea carii :s

| Nolkyz a răspuns:

S-ar putea să te alegi cu o durere de dinţi nasoală.

| deea89 a răspuns:

Este adevarat ca albeste dintii dar nu stiu efectele secundare.Stiu o persoana care foloseste bicarbonat pentru albirea dintilor si pot spune ca isi face efectul. Cel mai bine este sa intrebi un stomatolog ca este specialist si iti poate da un raspuns 100% bun.

| Robertty a răspuns:

Nu, nu te apuca sa te speli pe dinti cu tot felul de prostii in afara de pasta de dinti ca dauneaza si daca vrei dantura alba mergi la un stomatolog vezi ce ti recomanda!